Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudom, hogy mikor kell...

Honnan tudom, hogy mikor kell átültetni? Jó neki a szoba ablakában a radiátor felett? Milyen időközönként kell alá víz?

Figyelt kérdés
Phalaenopsis orchidea-m van. Nem szeretném, ha elpusztulna, ezért szeretnék a legtöbbet tudni, akiknek van ilyen, hogyan gondozzák...
2010. jan. 5. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

átültetni nem szükséges, csakhamár televan gyökérrel az egész cserép. gondolom nekedis átlátszó a csereped, ez azért van, mert kell a fény a gyökereknek.

ne álljon folyamatosan a víz a cserép aljába, mert kirohadnak a gyökerek. a legjobb asz, ha meglocsolod felülről, olyan közepes mennyislégű vízzel, hogy pl a tálka félig legyen vízzel ami a cserép alatt van. ha a víz elpárolgott nemkell rögtön meglocsolni, én pl a gyökereit szoktam nézni. ha még van nedvességük akkor élénk zöldek, amint kevés már nekik a nedvesség akkor elkezdenek halványodni, én akkor locsolom.

az orhidea igazából a párát kedveli, néha spriccelheted a leveleit spriccolóval, de ne túl sokat lés ne túl gyakran, mert megrohadhat ha nagyon vizes.

a radiátor felett nemtuti h jóhelyen van, ha van felette párkány akkor jó. deha közvetlenül éri a radiátor melege a növényt akkor az nem a legjobb.

2010. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :) Nem közvetlenül a radiátor felett van, az ablak alatt van egy kis párkány, azon van, a radiátor pedig egy 15 cm-el lentebb és vagy 8-10 cm-el kintebb a virág alatt.
2010. jan. 7. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!