Kezdőoldal » Otthon » Kert » A ribizlibokraim közül egy...

A ribizlibokraim közül egy teljesen a többi jelentősen ledobálta a leveleit szüret után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Előző évben is volt hasonló, de aztán tavasszal kihajtott és szép termést is hozott. Most az elhullajtott levelek helyén új kis levélkék jelentek meg. Hasonló a helyzet a fekete ribizlinél is. Rendesen locsoltam, permeteztem ahogy javasolják a leírások, nem értem mit történt vele. Tudna valaki tanácsot adni?

#ribizli #ribizlibetegségek
2014. júl. 7. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szüret után is folytattad a növényvédelmet?

Néha az a hiba, hogy csak a termés beéréséig permeteznek, és a szüret után már nem... ezért aztán egy kis lisztharmat szokta elvinni a leveleket eső után pár nappal...

2014. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem volt nálatok esetleg 40 fok pár héttel ezelőtt?

Vagy nagy hőségben szoktál hideg vízzel locsolni?

2014. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindkét hibát elkövettem. A szüret előtt 3 héttel volt az utolsó komplex permetezés, a hideg vizes locsolást pedig többször is megtettem. Köszönöm a válaszokat. Üdv
2014. júl. 9. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!