Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobanövényeknek nem természet...

Szobanövényeknek nem természetes fényforrás?

Figyelt kérdés

Adott a szobám, ami, bár eléggé világos egyes növényeimnek (azoknak amik alapból jól viselik/szeretik az árnyékos helyeket) de még sem elég, és ahelyett hogy "rendesen" nőnének csak megnyúlnak. A gond csupán az, hogy az ablakpárkányomon lévő növényeknek sem elég a fény amit kapnak, mivel egy óriási diófa van az ablakom előtt.


Amiket magamnak vettem azok direkt a szobámhoz lettek választva (rákvirág, páfrány, a korall virágom imádja azt a helyet), de kaptam pár olyat, ami kifejezetten napfény igényes, vagy legalábbis jól jönne neki egy kicsivel több napfény (pl. Aloe (nem az orvosi, valamelyik másik alfaja).


Találtam pár cikket LED-es lámpákról, meg ilyenek, de én nem igazán akarom helyettesíteni a napfényt, hanem csak egy kicsit kipótolni, napi pár órára bekapcsolni.



2014. aug. 22. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2014. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen lámpák a megfelelőek erre a célra? Mármint a lényeg annyi hogy ki akarom pótolni egy kicsit a fénymennyiséget amit kapnak.
2014. aug. 26. 15:01
 3/5 anonim ***** válasza:

A speciális LED vagy "növényes fénycső" tökéletes.


Ha nem akarsz ilyenbe befektetni, akkor a sima világítótestek is segítenek, de rosszabb hatékonysággal.

2014. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2014. aug. 27. 20:32
 5/5 Kirle083 ***** válasza:
Megaman plant lamp
2015. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!