Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehetséges otthon teát termesz...

Lehetséges otthon teát termeszteni, ha igen hol kapható hozzá mag vagy cserje vagy növény?

Figyelt kérdés

Üdv.


Németországban ittam 1 csészével egy házilag termesztett teából készített teát.

Azt kell mondjam : a méregdrága lipton filteres tea hozzá képest csapvíz.

Valami káprázatos.

Lehetséges itthon termeszteni?

Hol kapható növény vagy mag vagy ilyesmi?

Kapható itthon vagy külföldről kell rendelni magot?


2014. dec. 7. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Van olyan fajtája, amit fagymentes, de hűvös, világos helyen kell teleltetni, meg van, ami védettebb fekvésben nálunk is kitelel. (Szovjetunióbeli nemesítések.)

Nálunk is kapható időnként, keress rá: Camellia sinensis.

2014. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jajj, lelkecske, filteres teát eleve ne vegyél! Amikor a szálas teát kipakolják a vagonból, akkor a törmeléket összeseprik és abból lesz a filteres tea, mert a filterben nem látszik milyen szemét van benne, és jó lesz az a proliknak...

Házilag termesztett FEKETE teát ittál?

Én mentaféléket termesztek, de én is szívesen kipróbálnám a fekete tea termesztést, ha a klímánkon ez lehetséges.

2014. dec. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia

Olvasgattam.

Elvileg megél itt is,-10 fokig fagyálló.

Azt nem tudom fekete tea volt-e,de azt igen,hogy a filteres "pickwickliptonsaga" ilyen olyan tea hozzáképest semmi.

2014. dec. 8. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:

A teával az a gond, hogy nagyon magas páratartalom kell (>80%) neki, ami hazánkban sehol nincs huzamosabb ideig, legfeljebb üvegházban, fóliasátorban.


Egyébkén az eBayen tudsz venni magot (én már befürödtem vele ellenben sok más növénnyel), ami csak nagyon rövid ideig csíraképes és sajnos nem garantált, hogy mire megkapod ki is csírázik. Ráadásul tudtommal tőzeges, savanyú talaj kell neki.

2014. dec. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


A lakásban el fog pusztulni nagy valószínűséggel, teleltetni tudod esetleg a fóliasátoros kitlét után. De a magas pára miatt a gombák is beköszönnek...

2014. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De akár növényt is vehetsz: [link]


Ne aggódj, vettem már fahéjfa (Cinnamomum zeylanicum) palántát Honoluluból, ami 15 napig utazott januárban. Azóta eltelt vagy 3 év és egy 2 méteres fa lett belőle.

2014. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az 1950-es években a Rákosi-féle honosítási kísérletek keretén belül a Zala Megyei Erdőigazgatóság területén csemetekertet hoztak létre, mely egy erdő közepén, széltől teljesen védett helyen volt. 1954 telén rövid ideig tartó erős lehűlésben, -19,7 Celsius fokban sem károsodtak a teacserjék! "

Valamint Munkács közelében is megvan még a régi teaültetvény maradványa.

Tehát bizonyos fajták takarással v. védett helyen (jó fagylefolyású helyek, fűtött épületek által körülhatárolt részen fal mellett, nagyvárosok egyes részei) megélnek.

Csak hát már ilyenekhez nemigen lehet hozzájutni.

A kapható fajtákat szerintem fagyos időben fűtött üvegházban lehet megpróbálni.


Magot venni meg nem szabad.

Lehet venni időnként nálunk is növényt, pl. amit találtam, 1600 Ft volt.

2014. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!