Kezdőoldal » Otthon » Kert » Metszésnél mit kell lemetszeni...

Metszésnél mit kell lemetszeni az adott növényről?

Figyelt kérdés
Nem kell beszólni hogy ezt nem tudom, gyerek vagyok

2015. ápr. 3. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2015. ápr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy fogalmazok, hogy azt, ami nem kell nekünk. Persze figyelembe kell venni, hogy a növény azért nyilván kell, csak egyes részei nem. Fatermetű növénynél, ha adott magasságú törzset akarunk, akkor addig a magasságig minden oldalhajtást el kell távolítani. Ha nem akarunk magas fát, akkor a csúcshajtást kell eltávolítani. Az erős csúcsdominancia miatt a kúszó növények csúcshajtását érdemes erősen visszavágni, pl. szőlő. Közvetlenül a metszésfelület alatti rügyek 2 hétig nem hajtanak ki,viszont az alsóbb részek rügyei tovább fejlődnek. Ezért a sűrű sövény kialakításánál is elsősorban a csúcsrészt vagdaljuk le. Gyümölcstermő növénynél arra kell ügyelni, hogy hagyjuk meg a termőrügyeket, de mellettük 1-2 hajtórügyet is, ez pl. az őszibaracknál különösen fontos.
2015. ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább dicsérem az akaratodat .Ne keseredj el ,ha elsőre nem fog menni .Mindenki volt metszésben is kezdő .

Minden fa más ,és más .

2015. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segített :)
2015. ápr. 3. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyerek vagy, akkor talán először a növények biológiájával érdemes megismerkedned. De ez majdnem tankönyvnyi adat, ide azért mindent nem lehet egy kommentbe leírni, a google a barátod. Mert vannak olyan növények, amelyek ez egyéves vesszőkön, vannak amelyek a kétéves vesszőkön hozzák a termést. De pl. a birs, vagy a füge az ágvégi termőrügyekből hoz termést. Most derült ki, hogy a szomszédom rendszeresen úgy metszi a birs fáját, mint az almafáját. És mindig csodálkozott, hogy nekem mennyivel több birsem terem, mint neki. Meg sem álmodtam, hogy úgy metsz, hogy nincs tisztában azzal, hogy a birs hol hozza a termést. Az idei tavasz kezdetén aztán mindketten ugyanakkor metszettünk és láttam mit csinál: minden gallyat elkezdett a felére visszametszeni a birsen. Átkiabáltam hozzá, hogy "na szomszéd, most teszi tönkre a termését!!! A sűrű birs fát ritkítjuk. A fölös ágakat tőből levágjuk. Amire szükségünk van, azt meg meghagyjuk teljes hosszában, mert az ág végén hozza a termést! Hát ezért nincs magának birse, mert lemetszi a termőrügyeket!!!"
2015. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod?

Muhaha.

Az emberek 98%-ának fingja sincs róla.

Még a kertész/agrár végzettségűek többségének sincs.

2015. ápr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!