Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez az elképzelés jó kútfúrásra...

Ez az elképzelés jó kútfúrásra? Kizárólag fű locsolásra kell a víz.

Figyelt kérdés
Párom azt találta ki, hogy fúr egy kutat ....., leenged egy mit tudom én milyen vastag pvc csővet és abba egy szivattyút, vagy valahogy így mondta. Lehet ilyent? Ezt így lehet használni? Kizárólag fű locsolására kellene.
2015. ápr. 26. 18:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy valaki el tudja mondani, hogy hogy kell? És milyen kompresszort kell venni.
2015. ápr. 26. 18:34
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Ezt azért barkács módon nem lehet csinálni, mert nem ilyen egyszerű. Lenn a furat alján kell valamilyen vízgyűjtő tér, hiszen a földben nem hatalmas folyók folynak, nem tavak helyezkednek el, amibe belefúrunk (ha szerencsénk van), hanem vékony kis erekben található a talajvíz, amit előbb egy alkalmas nagyságú térben össze kell gyűjteni és onnan felszivattyúzni. Különben a kevés összegyűlt vizet egy pillanat alatt felszívja a szivattyú és utána üresen megy, leég. Ráadásul előbb ki kell deríteni, van-e egyáltalán adott helyen megfelelő mélységben talajvíz.
2015. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bőven jó a párod elképzelése, nálunk is így lett megoldva 15 évvel ezelőtt, és teljesen jó a fű locsolásra, a kis kertet is ezzel locsoljuk ahol a borsó meg a tök félék vannak meg néha paprika, paradicsom, meg nyáron nagy melegbe a járdánkat meg kint a házunk előtti aszfaltot is így locsoljuk. Nekünk több mint 30 métert kellett lefúrnunk hogy elérjük azt a szintet ahol már víz van és arra még másfél métert ráfúrtunk, az még a legnagyobb szárazságban is ad elegendő vizet arra hogy napi 1 locsolás beleférjen. Mi nekünk külső szivattyúnk van és csak egy csövet engedünk le a kútba, sokaktól hallottam hogy ez a megoldás tartósabb nem teszi tönkre olyan hamar a szivattyút.
2015. ápr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi.


Itt kb. 40 méter mélyen van a víz, legalábbis a szomszéd ennyire van.


De akkor csak napi egy locsolás fér bele nektek? Nekünk több kellene, mert most füvesítünk, tuják is vannak, azt meg kell rendesen locsolni.

2015. ápr. 26. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elgondolás jó,csak ilyen mélyre már kútfúró gépek szerszámok kellenek.Az egyes válaszoló sajnos mindent rosszúl tud ez ügyben .Ilyen mélységü kúthoz már engedély is szükséges.Erről a kútfúrók tudnak többet mondani .

Az nem mérvadó hogy a szomszéd kútja milyen mély .

A miénk 64 mre lett fúrva,amig az 50 mre levő szomszédé csak 34 Igaz,nálunk a legnagyobb szárazságban is bőven volt viz. Mindössze 90 mm es cső van lerakva,és nincs a kút alja sem tágasra kirobbantva ,lényeg a jó víz adó réteg .Az alsó 5 m cső szűrővel van ellátva ,körülötte meg szűrő kavics .

2015. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De a 40 m. az már ivó minőségű. Nekünk csak lovsoláshoz kellene.
2015. ápr. 26. 21:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a talajvíztől függ.

Nekem két kutam van a két észak-alföldi telkemen, egyiket csináltattam, a másikat apámmal fúrtam. Ez mondjuk nem olyan komoly, mert nem volt megfelelő a szerkezet, és nem tudtunk olyan mélyre menni, de azért nyáron is legalább fél-egy órát nyomja belőle egy huzamban a kis benzines szivattyú 3/4-es csövön, nagy nyomáson. (Kis fűlocsoló szivattyú bírná folyamatosan.) Itt csak egy 40-es LPE-cső van leeresztve, az alja kifurkálva, és szúnyoghálóval betekerve.

A másik kút a telken már fúratva lett, maga az 54-es vagy milyen cső volt a fúrószár, a végére téve egy fúrófej, és fúrógéppel hajtották. Itt olyan 6 m-en van a víz nyáron, és tizenvalahány év alatt egyszer sikerült szárazra kiszívatnom az említett benzines szivattyúval.

2015. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!