Kezdőoldal » Otthon » Kert » Problémám: viaszvirágom...

Problémám: viaszvirágom leveleinek színén, rohadó, sárga foltok jelentek meg, a fonák részén meg pici barna pöttyök. Bújtam a netet, de nem találtam rá semmit. Gondosan ápolom az előírtak alapján. Kérem, aki tud, segítsen! Ötlet, tapsztalat?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:

HA tudsz (jó, éles) fényképet feltenni, az sokat segítene.


Több oka is lehet, de a leírás ahhoz nem elég, hoyg meg lehessen mondani.


MEg nem ártana, ha az ápolási módszeredet is leírnád, mert sajnos igen sok "elöírás" teljesen rossz, nem az adott növénynek megfelelö.

2015. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi. új vagyok itt, így még nem jöttem rá, hogyan tehetnék fel képet, ezért maradt le..

am különösebben nem ápolom, csak az öntözési, napfény általános leírásokat követem.

2015. máj. 27. 09:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Van egy képfeltöltés nevü oldal, ott fel lehet tenni a képeket a neten keresztül.


Ha sikerül a feltöltés, akkor szivesen segítek, ha tudok.

2015. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oké, köszi..igen, már reggel utána jártam, hogyan tölthetek fel képet
2015. máj. 27. 16:21
 5/7 A kérdező kommentje:
2015. máj. 27. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Érzésem szerint van túlöntözöd, vagy - amit valószínübbnek tartok, gyakran spricceled a leveleket és sokáig nedves amrad, vagy/es a nap megégeti.


A levelek fonákján amik vannak pöttyök, azokat nézd meg erös nagyítóval, mert esetleg lehetnek valamilyen kártevök, de így nem tünnek annak.


Írd le légyszíves pontosan, hogy hogyan ápolod a növényt, milyen messze van az ablaktól, melyik égtáj fe´lé néz az ablak és mennyi ideig süti a nap.

2015. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nincs túlöntözve, 1-2 hetente locsolom és nem agyon. Leveleit egyáltalán nem spriccelem.

Jelenleg nyitott erkélyen van ki/felakasztva az északi oldalon, csak reggel és este süt a nap 1-1 órácskát.

Virágcsokrokat is hozott, még bimbós állapotban van.

Egyértelműen leírtam, h semmi extrém dolgot nem csinálok, nem tápozom...2-3 éve indult meg és gyors fejlődésen ment át, amikor ideköltöztünk..

2015. máj. 28. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!