Kezdőoldal » Otthon » Kert » Yucca pálmámat megtámadta...

Yucca pálmámat megtámadta valamilyen gombabetegség, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy szobanövényt (azt hiszem Yucca), levelein foltok vannak, valamint a növény szárából kinőtt egy gombára hasonlító valami... Mivel lehetne ezt kezelni?


[link]


[link]



2015. jún. 4. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Széles hatásspektrumú felszívódó gombaölőszerrel érdemes próbálkozni, pl.Amistar-t szokták használni dísznövényekre is. Nagyobb gazdaboltokban ajánlanak majd hozzá.
2015. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gombára hasonlító valami egy gomba. A fajt szerintem egy gombaszakértő sem mondja meg ennyiből, de nagy valószínűséggel valami elhalt növényi részen él, kisebb eséllyel a növény elhalt részén, nagyobb valószínűséggel a talajban talált valami egyéb dolgot.

Nem kell vele foglalkoznod, ha elfogy az adott anyag, eltűnik a gomba, addig is átalakítja azt a bizonyos dolgot a növény számára is felvehető tápanyaggá.

A gombaölőszerek amúgy se nagyon szoktak hatni kalapos gombákra.


Úgy látom, egy átültetés meg tápoldatozás nem ártana a növénynek. Ezzel talán a foltok is megszűnnének, ha tápanyaghiánytól erednek. Meg a gomba is eltűnik, ha a rossz föld miatt elrothadt gyökéren él.

2015. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Voltam gazdaboltban, végül egy Dithane nevű készítményt

ajánlottak.


Tápoldatozásra is vettem Yucca tápoldatot, remélem sikerül megoldani a problémát.

2015. jún. 4. 17:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy talajlakó gomba, ami inkább hasznos, mint káros a növény szempontjából.


Ilyen cserepes virágok talajában leggyakrabban apró őzlábgomba fajok jelennek meg.

2015. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy a kalapos gombák ellen nem nagyon használnak a gombaölőszerek. A Dithane-ról konkrétan olvastam, hogy a termesztett gombákat (fejképzés előtt) kezelik vele, penészedés ellen. :)
2015. jún. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!