Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egyik körtefa csemetének a...

Egyik körtefa csemetének a tetején kb 2 cm megvan feketedve belőle, a másiknak pedig van koronája, és itt a korona alatt van megfeketedve kb 3 cm és még az egyik koronája is, ez miért van? Mit tehetek? Kiszáradnak-e?

Figyelt kérdés
a tavaszon ültettem társaival együtt, amik hála istennek szépen élnek.
2015. júl. 4. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazából kép csatolásával könnyebb lenne megmondani, ha kapott elég vizet akkor inkább gomba/gyökérprobléma/rovar lehet. Nálunk pl. felszívódó gomba és rovarölővel is kellett permetezni mert elég sok betegség és kártevő támadta...
2015. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi van megfeketedve? A tavalyi ág?

Egy fotó jó lenne. A Képfeltöltésre regisztrálni sem kell, csak betallózod a fotódat, aztán a kapott direkt linket bemásolod ide.

2015. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Volt permetezve legalább kontakt gomba/rovarölő szerrel?


Elég sok betegség,gomba, rovar támadja, elég sokat kellett permetezni az idén (kertészmérnök utasítása alapján).


A körtelevélbolha kártevő és gomba is okozhat ilyen tüneteket.


Ha nem permetezed akkor javaslom a vegyszeres kezelést a továbbiakban.

2015. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem volt permetezve semmivel, ahonnan a csemetéket vettem nem mondtak semmit.

itt vannak a képek

[link]

[link]

2015. júl. 5. 18:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Rendkívül sanyarú körülmények közé kerültek szegények.

Látom ott a nagy fák tönkjeit, meg a füvet. A fű elszedi a nyilván nem túl sok vizet a csemetéktől, a nagy fák pedig a tápanyagot vették ki a talajból. A körülmények miatt nem gondolom, hogy ezeket pótoltad volna. Ha körte- vagy almafák voltak, akkor még a gyökerek által termelt hormonokkal is tele lehet a föld, amiknek az a szerepük, hogy a nagy fák alatt ne fejlődjenek a kis fák (természeti körülmények között). Ezt hívják talajuntságnak, aminek nem a talajhoz van köze legfőképpen, hanem a hormonokhoz, csak régebben ezt nem tudták.

Gondolom, nem ástál nekik rendes gödröt, csak egy kis egérlyukat, amibe beletapostad a gyökereket? Rendesen be lettek iszapolva? Nekem nem úgy tűnik.


A feketedések mikor léptek fel? Mert elképzelhető, hogy a leírtak miatt álltak elő, de az is, hogy a télen fagysérülés érte őket. Vagy akár még baktérium is lehet, bár erre szerintem nincs sok esély.

2015. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a tavaszon ültettem és ez kb 1 hete jelent meg rajtuk.

kb 20 csemetét ültettem, ez a kettő betegeskedik.

Igaz, nem permeteztem semmivel.

Egy akkora gödröt ástam mindegyiknek, hogy a gyökerek kényelmesen elfértek bennük.

Mit lehet tenni a hormonok ellen? Minden javaslatot meghallgatok és az szerint fogok cselekedni.

Ma már vettem rovar ellen való permetet, holnap fogok venni gombák ellen.

2015. júl. 6. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Hormonok ellen csak egyet lehet: várni. Ültetés előtt lehetett volna a gyökerek nagyját kiszedni egy köbméter földből.

Amúgy legalább egy 60x60-as gödör mindenképpen jó lett volna, és felszíni talajjal megtölteni.


Rovar kizárt, gomba valószínűsége is elég alacsony. (Friss hajtások feketedésére gondoltak.)

Legvalószínűbb az élettani probléma.

Öntözz sokat, hátha javul valamit a helyzet. A fák környezetét tartsd tisztán, kapáld rendszeresen.

2015. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!