Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek, ha nem akarok...

Mit tegyek, ha nem akarok összeveszni a szomszéddal?

Figyelt kérdés

A szomszéd fűzfája óriási, a levelei, ágai, olyannyira átlógnak a garázsunkra, hogy egy kis szellő is idegesít ha a garázsban vagyok, nem lehet tőle dolgozni, zavar, karistolja a garázstetőt.. A múltkori nagy viharban pár ág lekerült a fáról a kertünkbe, fel fogom szedni és át dobni hozzájuk..A garázstető is mindig teli van gallyal, mondtam már nekik, hogy ha a fát nem is akarják kivágni, legalább azt a rohadt nagy ágat vágják már le, mert félek hogy egy viharban tényleg letörik az ág a tetőre, fizeti a garázst meg a kocsit...A tető szakadt már be úgy, hogy a 13 éves fiam alatt, miközben söpörte át a gallyakat..Rá is lett szólva, hogy ne tegye..mondom a tiéd, ne szóljál be (ezt nem mondtam azért..)

Nem hiszem hogy hiányozna nekik pár millió ft a kocsimra és a tetőmre..Mit csináljak? Jelentsem fel? Össze nem akarok veszni velük, azt leszámítva hogy a fél fa átlóg, egyenesen a garázstetőmre, meg a lányuk pasija reggel 6-kor elkezdi bömböltetni a motort, meg az hogy mivel kedves szomszéd buszsofőr, és nincs hely a pasas kocsijának, pontosan a mi ablakunk elé áll, és még dudál is, mert lusta kiszállni a kocsiból csengetni, pedig van csengő...Azt leszámítva nem olyan rossz szomszédok..(JAAA, deee)Hiába mondom nekik, hogy vágják le, a válasz az, hogy: dehát már olyan szép nagy fa..-.- Meg hogy alatta jó árnyék van a kutyának..Kössz..Mit csináljak?:o


2015. júl. 14. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
jegyző, birtokvédelmi eljárás
2015. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az összeveszés lesz ..de pont ezt nem akarom.
2015. júl. 14. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Küldd el neki e-mailben ennek a kérdésnek a linkjét.
2015. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem hiszem hogy ezek jó ötletek lennének
2015. júl. 15. 10:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Birtokvédelmet csak 1 éven belül lehet kérni, azt meg nem lehet bizonyítani, hogy a fa az utolsó évben nőtt meg ennyire.

Kizárólag olyan megoldás van, ami összeveszés alapja lehet.

Mondjuk, kezdetnek írsz neki egy ajánlott levelet, hogy távolítsa el azt az ágat, mielőtt komolyabban megrongálja a garázst, mellesleg fizesse ki a levelek korábbi eltávolítását a garázstetőről, meg a beszakadt tető javítását.

Ezzel már van a kezedben valami, hogy te szóltál.

Amennyiben nem távolítja el az ágat, akkor jogod lesz neked levágni, vagy vállalkozót hívni, és levágatni, aztán a munkadíját a szomszédtól perben behajtani. Ezt is írd le, hátha a pénztárcáját már fájlalja.

2015. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen problémám de én könnyen megoldottam oda vittem a létrát azt levágtam a ge cibe ha az ő fája ne az én telkemen legyen ennyi a másik a buszra te is állj az ablakuk alá azt dudálj ennyi és ha ilyen parasztok mért bánod ha megbántod őket?
2015. aug. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"ennyi" szóismétlést :D
2015. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!