Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hóvirágot találtam a kertben,...

Hóvirágot találtam a kertben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A természetvédelmi törvény szerint a termesztése is engedélyhez kötött, nekem meg csak úgy kinőtt a virágoskertben! Ha hagyom nőni, akkor engedély nélkül termesztem. Ha kiszedem, akkor védett növény elpusztításáért büntethetnek meg.

Most mit tegyek?


2010. márc. 11. 23:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem mák, vagy kender, nem kell engedély a termesztéséhez, ne viccelj már!

Nézegesd, ápold, vagy ne vedd észre:)

2010. márc. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Egyik se áll. Ha valakinek a kertjében van az azé.
2010. márc. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Kérj állásfoglalást a Természetvédelmi és Vízügyi Minisztérium területileg illetékes hivatalától. (Aztán oszd meg velünk a csinovnyikok válaszát.) :D
2010. márc. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Az EU tavalyelőtt augusztusában életbe lépett szabályozása értelmében a hóvirág védett növény lett Magyarországon, így leszakítása és gyűjtése tilos. Helyszíni bírságként 10 ezer forintot szabhat ki a hatóság.

Aki az ismeretek hiánya miatt szed egy csokor hóvirágot, vagy szed esetleg két csokor hóvirágot, azt nem fogják az idén még megbüntetni, aki azonban tömeges gyűjtésbe kezd, ezret, tízezret, akár hagymástól gyűjti, azok esetében azért erre a toleranciára nem nagyon lesz lehetőség.


A hóvirág a saját kertben ezentúl is leszedhető!!!

2010. márc. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

"Most mit tegyek?"


Örülj neki.

2010. márc. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Ha elvirágzott, ültesd át a hagymát egy olyan helyre, ahol nincs útban - pl előkert virágágyása és jövőre már 2-3 hóvirágod lesz, aztán egyre több! A saját kertedre nem vonatkozik ez a tv.

Örülj neki, gyönyörködj benne!

2010. márc. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Ez a törvény egy ostobaság.Nekem a kertben és az udvarban is van hóvirág.Igénytelen,és elég szapora hagymás növény.Ahova egy hagyma leesik véletlenül,ott megmarad és kikel.A hagymás növények szárát legkésőbb elvirágzás után le kell vágni,ha azt akarod,hogy jövőre is elég virágod legyen.Éppen ezért a virág leszedését nem kellene büntetni,csak azt,aki a szabadban a hagymát is kiássa.Csak az károsítja a populációt,a virágszedő inkább javítja.
2010. márc. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó: azért nincs igazad, a virágszárat azért szokták levágni, hogy ne növesszen magot a növény.

Ez a virágos kertben hátrány, a természetben viszont nagyon fontos, hogy magról is tudjon a növény szaporodni, mert enélkül pár évtized után kipusztul, mert a hagymája nem él örökké.

2010. márc. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Csodáld, mert nagyon szép.

A kertedben lévőt szabadon ültetheted, leszedheted, arra nem vonatkozik a törvény.

Nem kell túllihegni a dolgot, a törvény ésszerű és logikus és NEM a kiskertre vonatkozik, ezt rögzíti is...

2010. márc. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Az én kertembe is beeshetne véletlenül pár hagymácska..:)Egyébként tényleg!Örülj neki,és szaporítsd tovább,hogy jó sok legyen..Olyan szépséges!
2010. márc. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!