Kezdőoldal » Otthon » Kert » A PTK szerint az diófámról a...

A PTK szerint az diófámról a szomszédba hulló termés az én tulajdonom. Hogy juthatnék hozzá ez esetben?

Figyelt kérdés

A szomszéd nem használja a telkét és szabad bejárást biztosított számomra. Átmentem felszedni a diót , erre a túloldali szomszéd életveszélyesen megfenyegetett, valamint állandóan kuksol egyébként is.

Elmondtam a jogaimat és, hogy kötelesek oda beengedni-főleg úgy, hogy a telek nem az övék és le is zárták.

Tegnap összeszedték az ottani diót (az enyémet). A kertemből is eltűnt a dió, de nem tudom bizonyítani, hogy ők vitték el.

Mit tudok tenni a feljelentésen kívül?

Hogy lehet ilyen embereket megszívatni? (nem az az 5 kiló dió zavar, hanem a stílus és fenyegetőzés)



2015. szept. 18. 13:06
 1/9 anonim válasza:
Csak kevésbé humánus dolgok jutottak eszembe.
2015. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A túloldali szomszéd miért ugat bele?
2015. szept. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert állítólag ő van megbízva a kert gondozásával. Ebben az esetben az ő kötelessége engem beengedni a diómat felszedni.Ehhez képest ő lopja. Feljelenteni nem merem, de valami szivatás jó lenne, főleg úgy, hogy ne azonosíthasson.
2015. szept. 18. 13:30
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha feljelenteni nem mered, akkor megverni sem fogod merni szerintem.

Ha nem tud beazonosítani, hogy te ...tál ki vele, akkor semmi értelme a dolognak, mert attól még nem lesz diód.


Mégiscsak az lenne a megoldás, hogy bemész a diódért, direkt amikor látja. Legfeljebb ha tényleg veréstől félsz, akkor erre az esetre keresel 1-2 megfelelő kinézetű rokont vagy ismerőst, akik ott lesznek a háttérben, és ha muszáj, leverik az illetőt. (Ha ő támad először, akár csak megfogja a karodat, akkor büntetés sem lehet a dologból, mert csak téged védtek.)

Sajnos, ha diót akarsz, akkor nemigen van más megoldás, mint belemenni a balhéba. Ha behúzod a füled-farkad, akkor ő nyert, pedig lehet, hogy csak a szája nagy, verekedni nem merne.

2015. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Nézd, eleve a kérdés értelmetlen, mert nem nyúlhatna a szomszédba át a diófád. Csak a saját telkeden gazdálkodhatsz! Szóval nincs mi lepotyogjon a szomszéd telkére!

Mellesleg az is egy stílus, amikor valaki túlterjeszkedik a saját telkén, és öt kiló dióért képes átmenni a szomszéd telkére...

[És ehhez a stílushoz szokott az is hozzátartozni, hogy a diót magáénak érzi, de ha ősszel a levelek lehullanak, az már nem az övé, azt seperje össze a telek gazdája... és az egész történetből nekem főleg ez az ami miatt mindez nem tetszik!]

2015. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

De, átnyúlhat a fa ága.

A szomszéd kérheti, hogy a tulajdonos vágja le az ágat, amennyiben őt zavarja, vagy ha nem hajlandó többszöri felszólításra sem, abban az esetben a szomszéd is levághatja, vagy kérhet kártérítést azért, hogy neki árnyékol vagy szemetel a fa, de itt erről nyilván nem volt szó, mert a szomszéd telek nincs használva, azaz egy elhanyagolt kertről van szó, és a tulajdonos felhatalmazta a kérdezőt, hogy az áthulló diót felszedje.

Próbáld meg elolvasni, amit írt a kérdező.

Ja, és persze az áthulló dió a kérdezőt illeti, amennyiben igényt tart rá, benne van az új PTK-ban is, olvasd el.

2015. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Rendben, az áthulló dióra igényt tart.

De vajon a lehulló leveleire is?

2015. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván a lehulló levelekre is igényt tartana, csak nem tudja kiválogatni a kétméteres gaz közül, kénytelen-kelletlen arról már le kell mondania. :)
2015. szept. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%

Jajj, tipikus jogász hablaty.

Rögtön gondoltam, hogy csak a dolog haszna érdekli, a piszka nem.

2015. szept. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!