Kezdőoldal » Otthon » Kert » Betonozásban kérnék tanácsot?

Betonozásban kérnék tanácsot?

Figyelt kérdés

Aki ért hozzá, megmondaná, hogy milyen vastag betonréteget kell készítenünk az alábbiakhoz, hogy kell-e bele térháló és dilatáció (mekkora távolságonként)?


- Szeretnénk a kertben egy kiülős, grillezős területet lebetonozni, amit később (lehet, hogy csak évek múlva) le is burkolnánk fagyálló kültéri padlólappal. Kerülne majd rá egy fémvázas pavilon is.


- a kertben végig szeretnénk kacskaringós "ösvényt", kb.60 cm szélességben. Azért fontos, hogy összefüggő beton"járda" legyen, mert így a gyerekek tudnának rajta kismotorozni, görkorizni.


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 20. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fontos alá a megfelelően tömörített alap, vas mindenképpen kell bele. Ha 10cm-t teszel, és bele alul-felül egy vékony acélhálót (2-2.5cm-re az aljától és tetejétől), akkor biztosan jó lesz! Dilatáció nem kell.
2010. márc. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2010. márc. 20. 19:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Elég az alsó acélháló is. Lehet olcsóbb bármilyen hálót is használni például roncstelepről, stb.
2010. márc. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de két ellentétes vélemény után kérdezz meg szakértőt az alsó-felső acélháló szükségességéről. Födémnek elég az alsó, de "lemezalapnál" mint ez is lenne a felső ugyanolyan fontos. (Sőt!)


És NEM mindegy, hogy milyen hálót teszel bele, vasbeton háló kell, mert fontos, hogy a hőtágulása azonos legyen a betonéval. Egyébként semmit sem ér, csak gyengíted vele a betont.


Persze vastelepen azt is ki lehet fogni...

2010. márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megkérdezek még pár embert :=).
2010. márc. 21. 17:51
 6/13 anonim ***** válasza:
ma 15:11 - nek: Nem azt írta a kérdező, hogy megrakott IFÁval fog a betonlapon parkírozni.
2010. márc. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az Ifa tényleg nincs tervbe véve :=). Fogalmam sincs, mekkora lehet egy ilyen nyári pavilon súlya: 6 lábon áll, összesen kb.5 méter "átmérőjű", amit kinéztünk, üreges aluminiumból van.
2010. márc. 21. 21:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha már ki is nézted a pavilont, nem lenne célszerű már az alapbetonba beönteni a rögzítőket a lábaira? Szerintem sokkal egyszerűbb, szebb és erősebb megoldás mint később szétfúrni az új betonalapot, hogy tiplikkel rögzítsd majd a tartóoszlopokat. Ha meg ott lesznek már a tartóoszlopok, eleve nem fér már oda az IFA :)
2010. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze-persze, mindenképpen az öntéskor rakjuk be a rúdtartókat, ezt tudtam, csak abban nem voltam/vagyok biztos, hogy milyen vastag és milyen minőségű legyen a beton. Eddig csak kis területeket, néhány kockát betonoztam (azok szépek :=) ), ekkora felülettel nem volt még dolgom és mivel szem előtt (alatt) lesz, később pedig jó lenne leburkolni, szeretném, ha nem morzsolódna föl egy év alatt.
2010. márc. 22. 12:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi lesz az össz beton mennyisége, de érdemes elgondolkozni a készbetonon. Kizsaluzod előre az egészet, aztán jön a pumpás mixer és belenyomja neked. Ha jól van kizsaluzva, pikk-pakk egy óra alatt megvagy! És garantált a beton minősége! Most építkeztem, volt itt kevert beton is és készbeton is, össze sem hasonlítható a minősége! És a készbeton kiszállítva (!) olcsóbb volt, mint a házilag kevertbe csak a cement!
2010. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!