Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy írthatnám ki a kertemből...

Hogy írthatnám ki a kertemből a spanyolcsigákat?

Figyelt kérdés
Ellepték az egész kertet, udvart. A szomszéd kertjéből is csak úgy özönlenek át (ember magasan gazos!), pláne egy eső után. Olvastam, hogy az indiai futókacsa megeszi őket. Ilyet hol lehet szerezni, és mennyiért? Ezen kívül van még valami hatásos módszer?
2008. szept. 13. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
szórd be a földet vékonyan gipsszel.belekötnek..utána talán nem lesznek.
2008. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Szoktak ún. sörcsapdákat kihelyezni. Ennek lényege, hogy egy műanyag pohárba sört töltenek, majd azt a pohár pereméig beássák a talajba. A párolgó sör illata odacsalogatja a csigákat, amik a csapdába másznak, de kijönni már nem tudnak. Természetesen a, a jelenlévő csiganépesség nagyságától függően a jobb eredmény érdekében több csapdát érdemes kihelyezni!
2008. szept. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Állítólag a futókacsa nem jó, már elfelejtettem, mi a baj vele. De az biztos, hogy sok gonddal jár.

Minden növényvédőszer-boltban lehet venni Detia csigaölő granulátumot, szétszórod a kertben, és kész. Ez a csigákat fokozott nyáladzásra készteti, és egyszerűen kiszáradnak. (A nagyobb kiszerelés viszonylag olcsóbb.)

2008. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
85%
Jó a csigaölő granulátum,csak nagyon drága,1kg-1100ft.Ha kicsi a kert akkor jó.Nálam is rengeteg van,de ha körülötted nem irtják,gyakorlatilag,tehetetlen vagy.A sörcsapda,csak minimális mennyiséget pusztit el.Én korán reggel és alkonyatkor elindulok,többször körbejárom a kertet,és ásoval kettévágom.Egy idő után megszokod a látványt,ami förtelmes,de ha megtudod,hogy 1 csiga,400 petét rak le,akkor már nem is olyan borzasztó.Ezenkivül,mivel vidéki házban lakom,vannak holt területek,pl:ház,garázs mögött,szomszéd kerités mellett,itt csontig lekell nyirni a füvet,és én le szoktam sózni.Igy akkor hasznos,ha este nem látod a csigát,reggel a "csíkja" végén megtalálod.Ahol nagy a terület,ott anyagilag nem lehet granulátummal megoldani.És reggel este,irtani!! Öt éve csinálom,gyakorlatilag,mindent lerág.
2008. szept. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
A néma kacsa jó,,több ismerősömnek is van,folyamatosan pusztitják a csigát.Ujsághirdetésre lehet venni.
2008. szept. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

A csigák ellen jó védekező módszer, ha hamuval körbeszórod a kerítés mellett, meg ahol lehet. Azon nem szeretnek átmenni, mert rájuk tapad. Remélem tudtam segíteni!

2008. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elég nagy a terület, 1500 m2-ről van szó. Szétvagdosni nem bírom, undorodom tőlük. Köszönöm a tippeket, kipróbálom.
2008. szept. 18. 14:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy sündisznócsalád megoldja! Azon felül, hogy nagyon aranyosak, nagyban elpusztítanak szinte MINDEN kártevőt! Nekik az ilyen hely Kánaán!
2008. dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!