Kezdőoldal » Otthon » Kert » Carmona bonsai fa ápolása?

Carmona bonsai fa ápolása?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt bonsai fám, és a boltban olyat kerestem, ami nem túl igényes. Ezt javasolták az eladók. :) Aztán utánaolvastam, és mindenhol azt írják, hogy nagyon kényes növény.

Az én fám már elmúlt 10 éves, az eladók szerint ilyen idősen már elég strapabírók a bonsai-ok.


Kaptam mellé gondozási útmutatót, aszerint locsolom 1-2 naponta vízbemerítéssel (15 másodpercig).


1-2 napja elkezdte hullatni a leveleit (bár elég dús még így is a lombja). Ez rosszat jelent?



2016. jan. 2. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem volt, de sajnos elég gyorsan tönkrement, úgy tudom, hogy három dologra érzékeny: egyik a kemény csapvíz, ezért csak lágy vízzel szabad locsolni, másik a fényhiány, sajnos télen a szobában lévő fény kevés neki, ezért plusz megvilágítást kell adni neki, a harmadik pedig a páratartalom, amelyből csak egy szűk tartomány jó neki, a viszonylag magas, de nem őserdei mennyiségű páratartalom.

2016. jan. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A levélhullajtás sajnos egy rossz jel. A fény tényleg elképesztően fontos neki, és a hőmérséklet is számít. Kb. 12-30 fok között tárold, hajlamos megfázni. Nem tudom hogy, a 15 másodpercet hol javasolták neked, de ezen az oldalon, az általános teendőkről tudnak neked profi tanácsokat adni bonsaitanonc.hu. Remélem tudtam segíteni, egy boldog Carmona-tulajdonos.
ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!