Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki fog így még kelni a mag...

Ki fog így még kelni a mag vagy elrontottam?

Figyelt kérdés
nemrég almamagot ültettem pohárba, nincs semmi célom vele csak egy kis növénykét akarnék tartani. szüleim azt mondták felesleges ki sem fog kelni, de észrevettem ma hogy egy kis kunkorodó csíra látszik, viszont valamiért lefelé kezdett el nőni, mélyen benne volt több centire kiszedtem és úgy dugtam el újra hogy felfelé legyen, ki is áll a földből a vége picit most, kérdés hogy elrontottam hogy megbolygattam és már annyi neki vagy van esély hogy továbbfejlődjön?
2016. febr. 16. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Magától felált volna.

Ígymár nemtudom.

2016. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kunkorodó csíra lett volna a gyölkérzet, nem kellett volna fejtetőre állítani...
2016. febr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az amit megpiszkáltam úgy látom csak elszáradt, viszont megjelent egy újabb kis kunkorodó zöld a felszínen, nem tudom ugyanabból vagy másik magból lehet mert kettőt ültettem, úgy látom ez is lefelé nő mint az előző ezt már nem piszkálom kíváncsi leszek lesz-e belőle valami
2016. febr. 18. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ez tönkremegy, és megismétled a kíséletedet, akkor tudjál róla, hogy "gravitciós szenzor" is van benne, és a kikelő magból lefelé fog nőni a gyökérzet, és felfelé a törzs meg a levelek. Szóval a kikelő növény tudja merre van a lent és a fent, ki tudja következtetni a gravitációs erőből, nem kell külön mondani neki, és igazgatni sem kell.
2016. febr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2016. febr. 20. 10:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Számomra ez alapján csak az látszik, hogy valamilyen kétszikű növénynek a magonca. Majd ha megjelennek az első lomblevelek, akkor talán többet tudnék mondani. Viszont ne számíts arra, hogy hosszútávon életképes növény lesz belőle, de játéknak jó! :)
2016. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!