Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a szobanövényemnek kibújt...

Ha a szobanövényemnek kibújt egy kicsit a gyökere alul, egyből át kell ültetni?

Figyelt kérdés
Csak mivel, úgy tudom, hogy általában csak tavasszal kell őket friss földbe rakni. Én a Nyáron átültettem ahogy kell egy számmal nagyobb cserépbe, de már megint kezdenek kikandikálni, amúgy szép egészséges a növényem.
2008. szept. 22. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Korrekt válaszhoz tudni kellene, hogy milyen növényről van szó, mert jó párnak van ún. lélegzőgyökere, amit nem is ajánlatos beföldelni.
2008. szept. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az egyik az rákvirág, a másik yucca-hoz hasonló nem tudom a nevét, de biztos nem légzőgyökér, rendesen kibújik a gyökérzete alul a cserépből. Csak nagyon hamar és ezért érdekelne az átültetés kérdése.
2008. szept. 22. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a cserép mérete nem indokolja az átültetést, a kilógó részt szakítsd le, akkor a cserépben fog tovább nőni a gyökér. Mivel a cserépen kívül nincs tápanyag, arra kell kényszeríteni, hogy a cserépben növesszen gyökeret.
2008. szept. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!