Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen olcsóbb kategóriás, de...

Scream85 kérdése:

Milyen olcsóbb kategóriás, de megbízható márkát ajánlanátok a következő gépekhez?

Figyelt kérdés

Két gépet szeretnék venni, amihez szeretnék ötleteket, tanácsokat kérni.

1. Láncfűrész: Csupán ház körüli kisebb favágási feladatokhoz szeretném használni. Pl. amikor meghozzák a tűzifának valót akkor eldarabolni azokat amik nem férnek a szalagfűrész alá,stb.

2. Damilos fűkasza: A telek hátsó, kihasználatlanabb terület rendben tartására kellene. Kb egy-másfél havonta (éves szinten 4-5 alkalommal) lenne használva. Illetve néhány olyan helyen ahol nem férek el fűnyíróval.


Szóval mivel nincs most keretem gépenként 80-100 ezreket költeni (és szerintem ezekre a feladatokra bőven megfelel egy olcsóbb kategória is), erre szeretnék tanácsokat kérni.


Milyen alsóbb kategóriás márkákat érdemes nézni, ami azért nem a leggyengébb, elég megbízható, nem kell néhány használat után újat vennem,stb?

Hány lóerős, és cm3-es gépeket nézzek?


2016. ápr. 17. 18:22
 1/9 anonim válasza:
100%
Láncfűrészből nem vennék alsóbb kategóriást valami stihl ms 170-es néznék használtan.
2016. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Az ms170 a stihl legkisebb fűrésze(minőségi, de alsó kategóriás), gallyazázra való, nem az olyan rönkökhöz ami nem fér a szalgfűrész alá. Fuxtec-et vennék, ami jobb minőségű mint a kínai gépek és az alkatrész is olcsó.
2016. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Láncfűrész már van középkategóriás is,Makita 35 ös lappal .

Harmad áron a nagy nevűeknél .Pl.DCS 4610

Fűkaszában megbizhatóak 100 körül vannak .40 körülinél meg ami nem kinai motorral van szerelve ,de ezek is hobbi szinten kapható,ami rövid garanciát von maga után .

2016. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Esetleg az Al-ko márkáról vélemények, tapasztalatok?

Ilyen fűkaszát találtam 40-50 között és egy ismerősömnek van, szerinte az én célomra tökéletesen megfelel.

Ő két éve használja hasonló célból, eddig semmi gond nem volt vele, rendben működik.

2016. ápr. 18. 09:52
 5/9 gomzoli ***** válasza:
65%

Az AlKo 4225 fűkasza 4 évet bírt ki, közben 2-szer javíttatni kellett. Akciós ára 7 éve 40 ezer körül volt (plusz kétszer ca. 10-10 ezer a javíttatás).

Három éve, amikor tönkrement (gazdaságtalan lett volna javíttatni) inkább beruháztam egy fs 70-es Stihlre. Azt azóta is csak tankolni kell, kevesebbet fogyaszt, kényelmesebb, és erősebbnek is tűnik, pedig az Alkoban nagyobb motor volt. Összesen kb. 1000 m2 területre használom.

2016. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gomzoli ***** válasza:
100%

Láncfűrészről szólva:

a kicsi MS 170-es Stihl van nekem, és nem csak "gallyazni" való. Tény, hogy nem egy erőmű, de simán vághatók vele vastagabb (akár 30 cm is) darabok, sőt, én vágtam ki vele (és daraboltam "készre") akkora körtefát is, aminek a vastagsága jóval nagyobb volt a lap hosszánál, több mint 50 cm átmérőjű volt. 50-60 E körül adják vadonat újan ezt a kis gépet. Én biztos nem vennék egy kínait, még ha olcsóbb is.

2016. ápr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
A 6.-kal eggyet értek én se gallyazni használom
2016. ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BiTOPro97 ***** válasza:
Lácfűrészből most Makita-'t, az kijön a feléből is. Füvet meg csak parkban látok például, ahhoz nem szólok hozzá.
2016. jún. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Van Husquarna és Makita fűrészünk is. Ne dőlj be azoknak akik gallyazó fűrésszel döntenek (szerintük) 50 cm-es fákat, te sorozatban vágnál vastag nyers fát, ehhez ne gondolkozz a legkisebb gallyazó gépekben
2016. jún. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!