Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ültethetek mogyorófákat,...

Ültethetek mogyorófákat, tujákat végig a kertem aljára, hogy a kertszomszéd ne bámulhasson be az udvarunkba, kertünkbe?

Figyelt kérdés

Nálunk a faluba az a "szabály",hogy a ház vonalával egybefutó oldalon a mi dolgunk kerítést építeni,viszont azt nem tudom,mi van a kertekre ,milyen szabály?

Hétfőn rákérdezek a hivatalban,de kíváncsi vagyok nagyon.

Szerintem az ő dolguk lenne,mert a többi szomszéd megcsinálta anno,de ez a szomszéd nem.

Szeretnék tujákat ültetni,olyan 2 méter magasra növőt,és mogyorófákat.

Megtehetem vajon?


2016. ápr. 22. 19:16
 1/7 anonim válasza:
74%
Szerintem nyugodtan ültethetsz. A saját kertedben a kerítéseden belül azt csinálsz, amit akarsz. És hogyha úgy érzed, hogy a szomszéd kukkol, akkor jogod van arra, hogy megfelelő lépéseket tegyél ennek elkerülésére. Szerintem legalábbis.
2016. ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Remélem igazunk van!

Egyértelműen kukkol,beáll az ő udvara közepére,azt nézi (KOMOLY),hogy mit csinálunk,mit locsolok,mit ültetek,van úgy,még előre is dől.

Nagyon idegesít.

(új lakók vagyunk ,régi szomszédaink nagyon aranyosak voltak,mindegyik új szomszédunk is ,össze járunk velük,de ez az egy új szomszéd,húúúúúúú)

A felső kerítésünk drótkerítés ,teljesen belátja a kertet,udvart.

2016. ápr. 22. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló volt a probléma.

Amikor új házat vettem, a legelső dolog volt, hogy 2 m magasan körbekerítettem, azután az én oldalamról végig sövényt ültettem.

Nincs azóta kukkolás.


Ha beinvesztálsz egy kis pénzt, megtérül, mert nyugtotok lesz egy életre.

Itt a megoldás:

[link]

2016. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Moyorót ne ültess a kerítés mellé, mert ha az megnő, az ágai a szomszédhoz is átérnek. Tuját ültethetsz.
2016. ápr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,ez a betonkerítés dolog nagyon szuper ötlet,minden esetben alá kell betonozni vajon,vagy elég csak az oszlopok alá?
2016. ápr. 23. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a polgármesteri hivatalban, minden településen mást ír a Helyi Építési Szabályzat. (Az országos törvény megszűnt. Annyi maradt, hogy ahol a HÉSZ előírja, ott melyik rész kinek kell csinálni.)

Van olyan település, ahol egyáltalán nem foglalkoznak ezzel, máshol csak az első részen kötelező, meg van, ahol a kert teljes hosszában kell kerítést csinálni.


Az egyes növények kerítéstől való ültetési távolsága is településfüggő, szintén a polgárjenői hivatalt kérdezd.

2016. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kerítés építésre az az általános szabály, hogy az utcafronton és az utcáról nézve jobb oldalon a telek tulajdonosának kell a kerítést elkészítenie, a hátsó részen pedig közösen (Felesben).

Ettől függetlenül kerítést építhetsz egymagad is, még a szomszédok beleegyezése sem kell hozzá, mert a saját telkeden építed. 2 méternél alacsonyabb zárt kerítéshez engedély se kell, és ez lehet akár betonból is.

Az elemes betonkerítéseknél nem fontos az alapozás, elég csak az oszlopokat lebetonozni:

[link]


Ezen kívül a saját oldaladon szerelhetsz fel belátást gátló eszközöket. A legelterjedtebb a nádfonat. Ez pl. addig kiváló, amíg a kerítés mellé ültetett tujasor megnő. Nem, a kerítés nem csak a szomszédé - ha leskelődő típus, akkor fog hisztizni a nád miatt - jogod van megakadályozni, hogy belásson hozzád.

Bár pl. a turkesztáni szil (csodasövény néven kapható) elég gyorsan nő, cserébe sokat kell nyírni, és vagy 2 méter távolságban kell a kerítéstől ültetni, hogy ne lógjon át, és tudd nyírni.

2016. ápr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!