Kezdőoldal » Otthon » Kert » Briggs & Stratton vs. MTD Thorx?

Briggs & Stratton vs. MTD Thorx?

Figyelt kérdés
Valóban jobbak, tartósabbak a Briggs motorok, mint az MTD sajátja? 60 ezer a legolcsóbb Briggs motoros MTD, Thorx motoros talán egy 10essel olcsóbb. Rendszeres olajcserével, odafigyeléssel időtálóbb egy Briggs?

2016. máj. 4. 20:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
A legfõbb szabály hogy Mtd t nem szabad venni. Még azt se amelybe Briggs motort tesz mert maga a szerkezet se jó amire a motor kerü. Sajnos én is késõn tudtam meg ezt. A Briggs motoros gépem 20 évet ment. Majd meg vettem az Mtd thorx motoros sz.rját. Már írtam itt ezt de leírom újra. Eleve nem lehetett összerakni hogy stabilan álljon az a rèsz amit fog az ember. Kis fúrás csavarozás hegesztés és használható lett. Az egyikbkereke már az elsõ évben eltört. Már eszi az olajat füstöl gyenge a motor pedig 3-4 éves és nem nagy területet vágok. Mikor elõször vittem a helyi szetelõhöz csak ennyit mondott le cserélted a Briggs motort erre a sz.rra? Ekkor már sejtettem hogy rossz vásárt csináltam. Tehát ne vedd meg
2016. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
18%
Ami le maradt a Briggs motor nagyon jó de olyat ketess amit nem Mtd re raktak
2016. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Akár én is írhattam volna azt,amit az 1 es.

Egy régi megkopott Briggs motor is ujjá tudnak varázsolni .

Minden van hozzá,csak jó szakműhely ,és szerelő kell hozzá.

Én is újat akartam venni,mert olyan gyenge volt,25 év használat után /RK-02 kapálógép)hogy elindulni sem volt képes .Rátaláltam egy jó szerelőre,aki azt mondta,eszembe se jusson újat venni .Minden kopott alkatrészt kicserélt,de nem csak a motor részen .Most 20 ezerért van új gépem .A MTD nél kidobtam 40 ezret másfél év alatt .

2016. máj. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ertem. Van egy kb 5 eves briggs motoros mtdm, azt sajna minimum gyuruzni kell. Nemtudom mennyi a motorgeneral egy funyironal, de lehet jobban jarok, mintha veszek egy barmilyen ujat?

Ennyi penzert (60) nincs is ajanlott benyas? Vegyek 30-bol egy villanyosat? Csak nagy a telek..

2016. máj. 5. 11:57
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyet vennék és veszek is ha téthullott az Mtd: [link] A Husqvarna leányvállalata gyártja biztos nem lehet rossz
2016. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

:-) :-) :-) :-)

Ezt pl Nemesvámoson szerelik össze az mtd-nél.

Ma kétfélét tudsz venni: kínában összerakottat, meg nemesvámosit.

Annak idején örültem, hogy elkezdték forgalmazni a thorx motoros gépeket. Láttam raklapszám tolják ki a népek a nagyáruházakból. Ó! Lesz itt javítani való bőven!

Hát nem. Ami van velük az leginkább, a gazda gondatlanságából eredő hibák.

Pl.:tavasszal belerohadt benzin miatti karburátor pucolás, tuskónak, járdaszegélynek tolt fűnyíró főtengelyegyengetése, félre reszelt kiegyensújozatlan kés rázkódása miatt meglazuló csavarok.

De pl. kikönyökölt hajtókart szinte csak b&s motoron látni.

2016. máj. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Az is az én hibám hogy 3-4 éves gép és nincs benne erõ. Eszi az olajat és füstôl. Melegen is szivatóval indu. Biztos az én hibám rosszul tolom
2016. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A papír légszűrőt milyen sűrüm cserélted? Biztos hogy jól raktad bele?
2016. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Biztos. Már eredetileg összerakhatatlan volt maga a szerkezet . A toló kar része sehogy se passzolt a vázhoz. Úgy kellett plusz furatot csinálni és csavarozni. A két első kerék első évben cserére szorult mert eltörtek pedig nem méteres gazban használom. Füstöl mintha keverékkel menne. Az előző Briggs motoros 20 évet ment. Ugyan úgy mint a rotációs kapa is.
2016. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Had tudjam már én hogy mit vettem. Azèrt mert lekezelõen beszèlsz itt velem akkor te már akkora szakértò vagy? Na jó nem vitatkozok egy ilyen agyonmûveltel. A 36%-od pontosan tukrôzi a szakértelmedet is.
2016. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!