Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi ez a fekete pöttyszerü a...

Mi ez a fekete pöttyszerü a közepe fehér a leander levelein?

Figyelt kérdés
Már átültettem,igaz előtte is olyan volt.Mit vegyek rá?
2008. szept. 25. 13:15
 1/4 anonim válasza:

Szerintem tetves, nekünk is olyan volt.Rakjál rá katicát, az megeszi :D


Egyébként szerintem ha kicsit gyakrabban lemosod nem lesz baja.

2008. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki is dudorodik a levélen? Ha megpiszkálod lejön? Kb olyan nagy mint a billentyűzeten az o betű? Ha igen akkor az pajzstetű. Szappanos vízzel le kell mosni, dörzsölni róla. Aztán mg-i boltban vásárolj felszívódó szert pajzstetűre és permetezd le vele ill ha nem akarsz permetezni öntözd meg vele a földjét. Kontakt szer nem jó mert a kis dög a pajzsa alatt bújik meg és ott a fedezékben szivogatja a növény nedveit. A feszívódó szer bekerül a nedvkeringésbe így átjut az állatba is és elpusztul. Onnan tudod h kampec, h megfordítasz egy pajzsot és porszerű száraz anyagot látsz benne. De mindenképp mosd le őket mert esztétikailag ugye így ronda.
2009. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia.Nem dudorodik és nem is tudom leszedni róla.Olyan mintha száradna belülről a közepe már fehéredik a széle a pontoknak olyan barnás féle.Igazából eddig nem csináltam vele semmit mert nem tudom mit kell és mit vegyek rá.Tudsz valamit segíteni,hogy mi ez?Köszi.
2009. febr. 9. 13:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod lekaparni és letépsz egy levelet a fény felé fordítod és átlátszik, akkor valószínűleg atkás. Azok szívogatják ki a sejtekből a nedvet. Gyakran az erek mentén van a legtöbb pici sárgás-fehéres pötty. Mg-i boltban vegyél rá felszívódó atkaölő szert, azzal be is locsolhatod nem muszáj permetezni. Pl.: Actara 25 WG, ez apró szemcsés granulátum, feloldod a papír szti mennyiséget egy műanyag palackban és azzal beöntözöd a földjét, aztán figyeled az új leveleket h azon nem jelentkezik a tünet akkor jó, ha igen ismét beöntözés a szerrel.

Még arra is gondoltam h esetleg ha ragad akkor korompenész lehet, akkor viszont tetves. A penész az állat nedvei miatt alakul ki, szappanos vízzel le kell súrolni, és utána levéltetvekre való felszívódó szerrel permetezni v beöntözni.

Ha látnám a növényt könnyebb lenne.

2009. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!