Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tavaly tavasszal vásároltam...

A tavaly tavasszal vásároltam alma és körtefa csemetéket. Rosszul ültettem el, mert az oltványok is benne vannak a földbe és most csináltam egy beavatkozást, jól tettem? Részletesebben alul írtam.

Figyelt kérdés

A tavaly tavasszal vásároltam alma és körtefa csemetéket.Rosszul ültettem el, mert az oltványok is benne vannak a földbe, de akkor visszaszedtem a földet körülöttük. Az idén az eső visszamosta a földet és az oltványoknál elkezdett gyökereket ereszteni, legtöbb csak hajszálgyökér. Ismét félrehúztam a tövükről a földet és a gyökereket visszametszettem ollóval. Ezt jól tettem? Esetleg ha körbetekerném szigetelőszalaggal az oltás körül a fát, hogyha ismét feltelik földel az eső miatt, ne tudjon gyökeret ereszteni az milyen megoldás lenne?

Megkérlek komoly és részletes választ adjatok, hogy mit, hogy és miért csináljak, ha van tanácsotok.


2016. jún. 10. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Vagyis, a nemes rész gyökeresedett le. Biztos vagy benne, hogy az oltási pont fölül jöttek azok a gyökerek?

Ha igen, akkor jól tetted, hogy levágtad.

Ne tekerd be szigetelő szalaggal, mert akkor is hoz gyökereket, még jobban, mint enélkül. Oltásokat szoktam szigszalaggal betekerni légmentesítés miatt, és hagy úgy felejtem őket, alatta (a levegőben) gyökérkezdemények nőnek.

Ha már így jártál, akkor minden tavasszal tányérozd ki a fákat. Később, ha rendes gyökerei lesznek az alanynak, ez már nem lesz akkora gond.

2016. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi.
2016. jún. 10. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek harmat gyökerek,olyanok mint a szőlő oltványoknál .

El kell távolítani őket,az oltás helye szabadon legyen .

Ennyi a dolgod .Többet talán nem is kell tudnod róla .

2016. jún. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem száradhat ki a fa emiatt?
2016. jún. 10. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:

A normál gyökereknek meg kell lenni, amik a fa "hivatalos" gyökerei.

Ezeknek a nemesből eredő gyökereknek nem is kellene ott lenni. Ha túl erősek voltak, akkor lehet, hogy kissé legyengíti a vágás a fát, de komoly gondot nem fog okozni. Ha meghagyod, tulajdonképpen az se igen okozott volna gondot szerintem, de mindenképpen jobb levágni, nehogy véletlenül idővel elváljon egymástól az alany és a nemes.

2016. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2016. jún. 11. 07:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a többiekhez, hogy amit csináltál, az helyes.

A legközelebbi ültetéshez ajánlom, hogy ne csak a föld felett legyen az oltás helye, de lehetőleg északi irányba nézzen.

2016. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!