Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom és paprika magokat...

Paradicsom és paprika magokat szeretnék eltenni a jövő évi ültetéshez, hogyan tároljam őket úgy, hogy kihajtsanak?

Figyelt kérdés
2016. szept. 2. 19:29
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mi úgy csináljuk, hogy szűrőben átmossuk, majd papírzsebkendőre terítjük szépen egysorosan és hagyjuk megszáradni. Amikor teljesen száraz, akkor a zsepi legfelső rétegét a magokkal levesszük, összehajtogatjuk, dobozba tesszük. A zsepire rá lehet írni, hogy milyen mag. Tavasszal a vetőedény méretére vágjuk a papírt a magokkal, rátesszük a földre, betakarjuk egy vékony réteggel és kész 😃
2016. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A konyhai papír törölközőből letépünk egyet,és erre tesszük a paradicsomból kiszedett magot,majd szét teritjük egyenletesen .Nem sűrüen ,hogy az ültetéshez jó legyen .

Hagyjuk aztán így megszáradni.Innét aztán nem szóródik szét.

Minek ezt mosogatni ? A papirra előzőleg oda kell írni ,milyen fajta.Igy papirostól mehet aztán tavasszal az ültető edénybe .A paprika egyszerűbb .csak a beérett paprikának jó a magja ültetésre .A magházat kell olyan helyre tenni,ahol szépen beszárad .A fajtát felírni,majd ültetéskor innét lehet lemorzsolni .Olyan helyen kell tárolni,ami szellős,nehogy megpenészedjen .

2016. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem papírra, mert magvetéskor nem tudom szabályozni a sűrűséget.

A paradicsommagot drótszűrőben, kézzel dörzsölve átmosom, aztán valami rosszabb műanyag tányéron vékonyra elterítem. Nyáron fél nap alatt nagyjából megszárad, de azért szoktam hagyni egy hétig is így kiterítve, utána az egészet az ujjaim között összemorzsolom, hogy egyenként legyenek a magok, és elrontott nyomtatólapokból készített kis tasakokban tárolom hűvös helyen. Ráírva a fajtát és az évet.

A paprika ugyanez, csak azt nem kell mosni.

2016. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
SZOBAHŐMÉRSÉKLETEN KELL TÁROLNI A MAGOKAT , VAGY PINCÉBEN , ESETLEG HŰTŐBEN?
2016. szept. 2. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Na mi történt, elvesztek a kisbetűk?


Majd ha rendesen leírva megkérdezed, fogok válaszolni. Ez így a neten tahóság.

2016. szept. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Szobahőmérsékleten. De felesleges ordítani. Eddig is válaszoltunk a kérdésedre.
2016. szept. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Talán a kérdező sem mai gyerek,ezért nem járt számtekre,infóra .Én sem jártam,nekem is egy ilyen nagy betűvel írás után magyarázták el,mit is jelent.Én is láttam a nagy betűvel való írásomat,csak nem tudtam hogy kell kisbetűre vissza állni.Nem biztos hogy ezért a kérdező a tapló,hanem az aki így leordítja a fejét .

Akik mossák,dörzsölik a magokat,nem gondolják hogy egy védőréteget is eltávolítanak ? Már most lehet a papíron szép egyenletesen a magokat szétrakni,és arrébb piszkálni .A magok meleget is jól bírják.Fűtés idényben a cserépkályha tetején szoktam papíron megszárítani.Ugyan így lehet minden olyan növényt,amiből magot lehet szedni .

Ez a biztos,és az olcsó.Egy vagyont lehet ott hagyni magokért.Nem utolsó sorban,de így olyan lesz,amilyet szeretnék .

2 voltam

2016. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenesetre köszönöm a válaszokat !

Az egyik kérdés azért volt nagybetűvel , mert a

munkahelyemről írtam , a gép ott így van beállítva , a cég vállalatirányítási rendszerének megfelelően.

2016. szept. 3. 18:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor oda szokták írni zárójelben, hogy bocsánat a nagybetűkért.


Melegben is elvan, de hűvös helyen tovább. A magtermelő cégek is hideg helyen tárolják, úgy tudom, alig fagypont felett.


Szűrőben dörzsölve sokkal kevesebb dolog jön le róla, mint amit a magtermelő cégek leszednek, ott teljesen tisztára sikálják a magot, házilag ennyire lehetetlen letakarítani.

Minél több szerves anyag marad a magon, annyival valószínűbb a kelés utáni gombabetegség a berothadó anyagtól. Ez szabadban elhanyagolható, mert ott nem szokott túl vizes lenni a föld a vetési mélységben, de szobai palántanevelésnél hátrányos lehet, ha lefedik vagy gyakran öntözik.

2016. szept. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!