Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszédunk házfala reped,...

A szomszédunk házfala reped, lehet ez attól, hogy a fenyőfáink nyomják?

Figyelt kérdés

A házfaluktól kb 2 m-re vannak ültetve. 2 sima fenyő és egy ezüst. Kb 5-6 m magas fákról van szó.

Én azt olvastam, hogy a fenyőfák gyökérzete nem hatol túl mélyre.


2010. ápr. 24. 16:45
 1/6 anonim válasza:
Szerintem itt nem is a mélység lenne a gond. Hanem az, hogy mennyire nyúlik ki oldalra. Sajnos nekünk is kb. ennyi távolságra volt ültetve, de ki kellett venni, mert a gyökér benőtt a ház alá...
2010. ápr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5-6m-es fenyő már megrepeszti a falat
2010. ápr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Édesanyáméknál 7-8 méter volt a szomszédtól kb.2-3 m -re,nem volt gond a házzal.Sajnos a viharos idők miatt kellett kivágni ,mert szélviharban a tetőre hajoltak.
2010. ápr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, nálunk a környéken rengeteg a fenyő, szinte minden ház körül vannak szorosan a házak mellett, ráadásul már magasak, simán 10 m fölött vannak, mégsem okoznak sehol problémát. Nekünk is van alig két méterre a ház mellett egy hatalmas ezüstfenyő, mégsem reped a fal. Egyszer egy építészismerősünk visítozott a fa miatt, hogy szerinte még fog gondot okozni, aztán egy kertészmérnök barátunkat megkérdeztük, és ő azt mondta, hogy a fenyőnek viszonylag gyenge a gyökérzete, előbb készteti a beton arra, hogy másfelé nőjön, minthogy egy tisztességesen aláalapozott házat megemeljen.
2010. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A házfal és az ágak között még így is van legalább 3/4 m.

A mi környékünkön is rengeteg fenyő van házfalakhoz közel ültetve, van amelyik meghaladja a 10 métert is.

Én is azt olvastam, hogy nem erős gyökérzetük van és nem hatolnak mélyre, gondoltam azért van olyan aki ért ehhez.

Ki akarják vágni őket :(

2010. ápr. 25. 10:42
 6/6 anonim válasza:
Van-e csatorna (eresz) a szomszéd házon? Ott ahol reped a fal? A repedések általában süllyedés miatt alakulnak ki. Főleg, ha átlós ferde irányú. A süllyedést pedig az alap közelébe jutó víz okozza!!!!
2013. máj. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!