Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kezdő kaktusz-pozsgázs gyűjten...

Atisaga86 kérdése:

Kezdő kaktusz-pozsgázs gyűjtenek milyen növényeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A kaktuszoknál csak annyi a bajom,hogy nem tudnám hol telelteni őket,ezért tartok kicsit tőlük.Erre volna vmi javaslatotok?

2016. okt. 4. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Két ablaktábla között kiválóan elvannak télen, ha a hőmérséklet fagypont és 10°C között van. Nem ajánlanám a kavicsnövényeket, mert elég macerás a tartás.
2016. okt. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2016. okt. 4. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a kaktuszoknak, hanem a legtöbb pozsgásnak hűvös telelőhely kell. A kaktuszok annyival jobbak, hogy azok teljesen leállnak hideg helyen, ezért sötétben is teleltethetők, a többi pozsgás meg többségében világos telelőhelyet kíván.

Nincs semmi hideg helyed a kaktuszoknak télre? Rokonnak se tudod lepasszolni őket? (Gondja nem lenne vele, mert öntözni nem kell, csak bepakolod őket egy ládába, lerakod nála valahová, aztán tavasszal értük mész.)


Mikor még nem volt üvegteraszom meg sok kaktuszom, én is úgy teleltettem, hogy az a pár (40-50) növény belefért két almásládába, elvittem egy nem használt, de fagymentesen tartott házba, ahol teljesen leeresztett redőnyök mögött letettem őket, tavasszal meg elhoztam.

2016. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja olyan hely nekem is van ami hőmérséklet szempontból jó,csak a fény kevés,de akkor ez nem baj.Köszi a választ.
2016. okt. 4. 22:54
 5/7 A kérdező kommentje:

És ha most veszek egy kaktuszt,akkor egyből ültessem át és vigyem telelteni?

Vagy akkor ne ültessem át most?

2016. okt. 4. 23:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Most már ne ültesd át, mert úgysem fog már idén semmit csinálni, idén leállt a fejlődéssel. Tehát a gyökerek sem fognak nőni, és az esetleges sérülések se forrnak be gyorsan.

Majd májusban.


Teleltetni nem kell még őket, hol van még a tél.

Védett helyen tartsd szabadban, a fagyokig. Védett helyen egy gyenge talajmenti fagy nem okozhat problémát, -3-5 fokot szinte mindegyik kibír, de -1-et teljesen biztosan.

Nálam egy épület fala mellett vannak, kelet felé, így nem szoktak megázni. A fal mindig ad annyi hőt, ami egy kis talajmenti fagynál megvédi őket.

Általában november második felében szoktam a telelőhelyre vinni őket, de persze figyelni kell az előrejelzést, ha mindenhová mondják az igazi fagyokat, akkor már nem szabad várni, volt már, hogy októberben kellett behordani. (De volt már, hogy csak a karácsony előtti napokban.)

Valószínűleg jön még egy felmelegedés, amikor mehet még egy rendes áztató öntözés, aztán tavaszig semmi. Öntözni ugye ritkán kell, de akkor amennyit fel tud venni a föld. Ennél kevesebbet csak akkor, ha rendes öntözést már nem mersz a hűvös idő miatt, de valamit még kellene a telelés előtt. Ha nappal felmegy 15-re, és süt a nap, akkor még mehet az áztató öntözés, a kaktuszok se rothadnak azonnal, csak folyamatosan egy hónapig erősen nedvesen tartva.

2016. okt. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a normális jól kifejtett választ.
2016. okt. 7. 05:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!