Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sövénybambusz vagy a kínai...

Sövénybambusz vagy a kínai bambusz a jobb?

Figyelt kérdés

nagyon szaporát szeretnék ami gyorsan szaporodik, mert nagy a kert és belátnak.Nem értem hogy 1 tő 2500ft a vaterán sövénybambusz


1 dézsás növény kinai bambusz meg 1200ft miért ilyen drága a sövény bambusz????mikor a kina jól begyökeresedett 1200ft?és 1 tő amin még föld sincs 2500ft?


2010. máj. 10. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom,kínai bambuszt csak akkor vegyél,ha olyan helyre tudod ültetni,ahol nincs a közelében épület.Vagy még jobb,ha utánanézel alaposan a bambuszkérdésnek,és csak olyant veszel,aminek a szaporodása olyan,hogy rövidebb tarackindákon csoportos rügyeket hoz.Mert a kínai bambusz olyan(ennek is biztos van több fajtája,de az enyém olyan volt)hogy a föld alatt a leültetett tőhöz képest 5-6 méteres indákon szanaszét 1-2 rügyet hozott,ez nem eredményez szép dús növényt,viszont rettentő nagy területen lesz belőle mindenhol egy-két szál kb 6 méter magas bambusz.Úgy próbáltam segíteni rajta,hogy eldaraboltam és közelebb ültettem egymáshoz a rügyeket,ezt eléggé megsínylette,3 évig nem történt semmi,csak sínylődés. Utána megint nekiindult,úgy,mint először.Szóval érdemes megtudni,hogy milyen,mert ez fajtafüggő.Csak olyant vegyél,ahol garantálják,hogy ez nem ilyen,mert nagyon komoly gondokat is tud okozni,az enyém benőtt mindenhova,házba,falba,járda alá stb.
2010. máj. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!