Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit szoltok ehhez a medencéhez...

Mit szoltok ehhez a medencéhez? Ez olyan mint egy auchanos gumi medence vagy azért komolyabb?

Figyelt kérdés
[link]

2017. júl. 9. 13:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem is tudom, hogy hozzá merjek e szólni?

Ezer bocsánat, hogy mégis!

Nekem ezek a felépítmények nem igazán medencék, hanem inkább jakuzzira hajaznak, különösen amiket az 5-ös válaszoló feltett.

Én a helyedben Kérdező, még gyűjtenék egy kicsit és inkább ilyet csináltatnék:

[link]

[link]

2017. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
34%

Akkor engedjétek meg, hogy újból elmondjam, milyen kategóriák vannak a kerti medencék esetében:

1.) felfújható puha falú kismedencék, gépészet nélkül.

2.) felfújható PEREMŰ (galléros) puha falú medencék általában alulméretezett papírszűrős forgatóval

3.) csővázas kerek vagy szögletes puha falú medencék, melyeknél a nagyobbakhoz már homokszűrős vízforgatót adnak. 10 m3 felett minden medencéhez homokszűrőt használnék, mert nem vagyok saját magam ellensége.

4.) merev falú (fémpalástos, acélfalú), fólia béléses medencék, amelyek sokkal szebben mutatnak, és kényelmesebb a használatuk ha földbe süllyesztve telepítik őket.

Ilyet, hogy a teljes váz fából van még nem láttam, de a linkelt medence is ebbe a kategóriába tartozik. Téliesíthető, a mobil medencékkel ellentétben nem kell szétszerelni szezon végén. Úgy látom, ez viszont nem süllyeszthető, mint a fémpalástosak, ezért én magam ilyet nem vennék, de lehet, hogy másnak így tetszik, mert szépen mutat a fa, bár az acélfalúakat is fával szokták borítani kívülről. Ezeket a medencéket speciális medence fóliával szerelik, tehát azok nem rongyok. A fólia cseréjével újabb 5-10 évvel hosszabbítható meg a medence élettartama. Ezekben már komoly gépészetet van, szkimmer, homokszűrő, de lehet ellenáramoltatót is tenni, UV-C szűrőt stb.

5.) Polipropilén előregyártott műanyag medencék, amiknek ugyanúgy nagy gödröt kell ásni, mint az épített medencéknek. Előnye, hogy gyorsan elkészül, olyan formát választasz, amilyet akarsz, hátránya, hogy ahol magas a talajvíz, oda korlátozottan ajánlott, elegendő hely kell, hogy a szállító jármű be tudjon állni az építési terület közelébe és elég csúnyán ki tud fakulni, bár akik ilyennel kereskednek, azok kézzel lábbal tiltakoznak, ha ezt hallják.

6.) az ún. épített medencék, amelyek a medencézés csúcsa, a legsokoldalúbb használat, a legelegánsabb megjelenés jellemzi. Lehet feszített, végtelenített víztükrű is akár. Ezeket a legköltséghatékonyabb fóliával (rongyokkal, naná) bélelni, de az igazán mutatós megoldás a mozaikberakás, persze ez a legdrágább is.

Összességében az épített medencék a legdrágábbak, a legegyszerűbb esetben is több milliós tétel, de a határ a csillagos ég. Egy kültéri 3x6,5 méteres medence elhúzható polikarbonát fedése sok százezer forinttól indul de el lehet rá költeni csak a fedésre több milliót is.

Na ezért vannak a 4-es típusú merev falú medencék. Mert nem a mobil medencékkel versenyeznek, hanem az épített medencékkel. Értem én, hogy egy átlag embernek nálunk soknak tűnik 8-900 ezer forint a medencére, plusz ha süllyeszti akkor ott van a földmunka, zsaluzás, betonozás költsége, de ezeknek a medencéknek az ára nem az Auchan gumi lavórjaival összehasonlítandó, hanem az épített medencék 2-3-5-15 millió forintos költségével vetendő össze. Kicsit kevéssé elegáns, de az épített medence árának töredékéből megvan egy állandó, masszív, téliesíthető medence. És van, akinek ez a kombináció a legoptimálisabb. Mert ennyit még épp rá tud szánni. Tartsuk tiszteletben az ő döntésüket, ne engedjünk a sárga szemű szörnynek.

Szerencsére minden pénztárca megtalálja a neki való típust, de ne felejtsük el, hogy ingyen medencézés nincs. Még csak olcsó sem nagyon. A medencézés luxus, akárhonnan nézzük is, nem jár állampolgári jogon. Nem elég a medencét megvenni, megépíteni, a fenntartása sem olcsó. Ezzel minden esetben számoljunk.

2017. júl. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Koszonom
2017. júl. 9. 17:33
 14/15 anonim ***** válasza:
27%

10-es

Hogy a csudába ne lehetne úszni benne! Nem kell olyat mondani, ami nyilvánvaló hülyeség, sőt nem igaz. Ha meg a véleményünk hülyeség, akkor vállaljuk, hogy kapjuk érte az ívet. Képzeld csak el, ha az lenne a véleményed, hogy meg lehet élni 47 ezer forintból. Ez a te véleményed? Igen. Jogod van elmondani a véleményed?

Igen. A véleményed valóságtartalma 3,7%? Igen. A fejedre fogják olvasni, hogy butaságot beszélsz? Igen. Csak azt kellett volna mondani, hogy SZERINTE túl hamar jönnek a fordulók, és az NEKI nem szimpatikus.

A világon több tíz millió ilyen-olyan magán medence található, melyek tipikusan nem 25 méteres rövidtávú versenymedencék. Megkockáztatom, többségük nem éri el a 10 méteres hosszot és a 2 méteres mélységet. Ezek egyike sem azzal a szándékkal készült, hogy oly módon ússzunk benne ahogy a kedves jóindulatú hozzászóló elképzeli. Mégis boldogan használják és vagy sok fordulóval, vagy ellenáramoltatóval de úsznak benne. Vagy mást csinálnak benne és úgy is jól érzik magukat.

2017. júl. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
12%
:))))))) És akkor jön és nyomkodja a piros kezet bőszen. Nem veszi észre, hogy ezzel beismeri, hogy minden igaz, amit a 8-asban írtam. :))))))ROTFLMAO
2017. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!