Kezdőoldal » Otthon » Kert » Örököltem egy nem gondozott...

Örököltem egy nem gondozott zártkertet amin szinte csak fenyőfa áll. Igaz hogy ott 20-30 évig nem fog megteremni semmi?

Figyelt kérdés

Legalább is ezt mondta a szomszédom, hogyha kiírtom a fenyőfákat akkor 20-30 évig nem tudok semmit termelni ott.

Igaz amit mondd? Hogy tudom megjavítani a talajt?


2018. máj. 12. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Termelj fenyőfát karácsonyfának. :)
2018. máj. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem akarok fenyőfát
2018. máj. 12. 11:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdemes kikalkulálni és több helyen érdeklődni hogy mi a pálya . Azért is mert ha a talajt rendbe teszed fizetsz a munkáért és profin palántázol stb és nincs kút amivel locsolsz vagy a sok poloska eláraszt mindent akkor csak mínuszba leszel .
2018. máj. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a fenyő kizsarolja a talajt, utána nem sok tápanyag marad.

Először is, ki kell szedetni markolóval a tönköket, hogy szántani lehessen.

Ha ez készen van, akkor felszántatod, vagy ha tudsz keríteni olyan traktorost, akinek gyökérszaggatója van a gépéhez, akkor ez jobb a szántásnál.

Aztán ősszel vitetsz sok trágyát (10kg/m2 minimum, de inkább több), szétszórod, beszántatod, és jövőre termelhetsz.

Az első év még talán nem lesz tökéletes, de a második már igen.

Utána is legalább kétévente vitetsz trágyát.


Szóval, sok pénzbe fog kerülni a gépi munka, egy üres telek árának többszörösébe. Az ilyen fás-bozótos zártkerteket ingyen szokták adni, átírási költség fejében. (Kivéve persze, a városok közvetlen közelében.)


Ha a fenyők levelei szépek, akkor érdemes körbejárni a környék koszorúkészítőit, hátha érdekli őket. Persze, sok pénzre ne számíts (500 ft/10 kg ág), de ennyivel kevesebbet kell eltüzelni.

2018. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!