Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet e metszeni a diófát, ha...

Lehet e metszeni a diófát, ha korhadnak az ágai?

Figyelt kérdés

Megmenthető-e?

Kb 30 éves.



2018. aug. 3. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, megmenthető-e így, de metszeni lehet a diófát. Sőt, ajánlatos is, mivel elbokrosodásra hajlamos. Az más kérdés, hogy tudomásom szerint tavasszal kéne, habár a diófákhoz nem sokat értek.
2018. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont fordítva ősszel,mert tavasszal nagy a folyadék nyomás a fában.Levágás után feltétlenül kezelni kell e sebet mert igaz lassan,de a fa úgymond rákos lesz.Elszáradnak sorban az ágak.
2018. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kifejezetten ősszel kell, mert tavasszal nagy károkat okozhatsz neki, beindul benne a nedv-keringés, és ha olyankor vágod meg, túl sokat veszít, akár ki is pusztulhat.

Szóval most ősszel tedd meg.

Az enyéimnek is vannak olyan ágai, amik teljesen elkorhadtak, de ettől még a fa rengeteget terem és semmi gond nincs vele.

Amíg volt láncfűrészünk, azzal vágtuk le.

Az már tönkrement, így tavaly flex-szel vágtam le az ágakat.

Nem is volt mind korhadt, hanem lefelé nőttek, szinte csak bekúszni lehetett alá, vagy a kutya fért be, de én rendesen fűnyíróvel nem tudtam alámenni, szóval igazítottam rajta kicsit.

2018. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy megmarad-e a diófa, abban a kérdésben nem az a mérvadó, hogy korhadnak-e az ágak, hanem hogy egészségesek-e az új hajtások.

Ha szépek a hajtások, levelek, akkor nincs komoly probléma, továbbra is jó termés várható.

(Egészen addig, ameddig a korhadás miatt a szél nem töri le az ágakat.)

Ha törésveszély van, akkor megvárod a dióérést, és utána azonnal levágod a kérdéses ágakat. Tavaszra semmiképpen nem szabad hagyni.

Ha meg esetleg gyengék az idei hajtások, ritkásak és sárgák a levelek, akkor meg tőben kell vágni, mert sok haszna már nem lesz.

2018. aug. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!