Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mik ezek a rovarok a növényeme...

AnnaMio kérdése:

Mik ezek a rovarok a növényemen, és hogyan távolíthatom el őket?

Figyelt kérdés

Van egy csoda chili paprikám, ami egész nyáron és ősszel megállíthatatlanul hozta a termést. Nyáron az erkélyen tartottuk, kb. 2 hónapja a lakásban van, az erkélyajtó előtt, most is virágzik. Pár napja teljesen elszaporodtak rajta a pici zöldesfehér bogarak, amik kifejezetten a még ki nem nyílt bimbókon vertek tanyát, a levelek nem érdeklik őket. Lárvákat is láttam, vékony pókhálószerű szálakon kifeszítve az ágacskák között, bár egy pókot is találtam, szóval ez nem feltétlenül mérvadó. Tehát az lenne a kérdésem, hogy

1. Milyen fajta rovarok ezek?

2. Hogyan űzzem el őket?

3. Mi a legjobb módja annak, hogy megelőzzem a visszatérésüket?

Most készítettem egy erős csalánfőzetet, amivel alaposan lepermeteztem minden bimbós részt, még nem tudom, hogy miként fognak rá reagálni. A következő ötletem a zuhany. Illetve a bio permetezőszer, amit szintén most vettem.

Előre is köszi minden ötletért!



2018. dec. 6. 04:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a pajzstetvek jutottak eszembe.

Én permeteztem őket olyan kombóval, hogy ecet, víz, cukor, mosogatószer, azonnal kinyrta őket, de mindig újratermelődtek.

Kidobtam végül a növényt. Vigyázz, mert mást is megfertőzhetnek.

2018. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A leírás alapján részben levéltetvekre ill. takácsatkára tippelek. Én a szobanövényeimnél nem szoktam lacafacázni, óvatosan befújom őket valamilyen szagtalan rovarirtó spray-vel.
2018. dec. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Gyanús akkor, hogy zöld levéltetvekről van szó, takácsatkáról csak akkor lehet szó, hogy nagyon-nagyon pici pöttyöket látsz a pókhálókon. Sajnos én is most szenvedek ilyenekkel, nagyon idegőrlő... Nekem a citromfüvemet támadták meg, de semmi ilyen házi, természetes módszer nem vált be, sem az alkohol, semmi... Úgyhogy azt kezdtem el csinálni, hogy minden nap lemostam jó erős vízsugárral, és most még ki is raktam az ablakba a jó hidegbe pár órára, hátha megfagynak. Egyelőre nem látok rajta többet, de majd határozottan csak egy hét múlva tudok nyilatkozni. Majd írd meg, kérlek, hogy neked mi vált be végül, mindenképp szeretném megmenteni én is. :)
2018. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fotóval jobb lenne, mert a leírásod nem teljesen kerek.

Lárvák nem lehetnek pókhólószerűségen.

Ahogy írják, ha tűhegynyi apró mászkáló pontok lennének a pókhálókon, akkor atkák lennének, de a leírás alapján nem ennek tűnnek.

Ha pókot láttál, akkor valószínűleg az áldozatai voltak a hálóiban.

A bimbókon lévő állatkák (természetesen nem bogarak) feltehetőleg levéltetvek.

Be kell őket azonosítani, mert nem ugyanaz való a levéltetvek, atkák, és az esetleges molytetvek ellen. (Molytetű szerintem kizárt, mert az feltűnt volna, ha repülnének, csak azért jutott eszembe, mert azoknak tényleg láthatóak és felismerhetőek a lárváik, a másik kettővel ellentétben.)

A levéltetveket nagyon könnyű eltávolítani, néha még ilyen házi módszerekkel is megy. A többi esetében nagyobb kárt tudsz így okozni a paprikának, mint a kártevőknek.

2018. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fotót sajnos már nem tudok feltenni, mert zuhanyzásnak vetettem alá a paprikát.

Sima levéltetvekre tippelek a kinézet alapján, miután nézegettem képeket a többiről is.

A leírásomban valóban szerepelt a "bogár" szó, természetesen rovarra vagy ízeltlábúra gondoltam, ahogy a kérdés címében is szerepel, de azt gondoltam, hogy a gyakorikérdések nem biosz érettségi, ezért lehet a köznyelvben általános "bogár" szóval illetnem őket.

A hálóban egészen pici, hengeres testű dolgok voltak, a mozgó állatoknál kisebbek, és nem voltak kifejlett lábaik vagy más felismerhető szerveik. A földben találtam pici fehér petéket is.

Repülni egyértelműen nem repültek.

Majd update-elek, hogy mennyire volt sikeres az utóbbi kísérletem. Eddig úgy tűnik, hogy a paprika is rendben van és a tetvek is eltűntek. A csalán mindenesetre nem vált be, az erős rovarírtószereket pedig kerülném, mivel macska is van a lakásban.

2018. dec. 6. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!