Kezdőoldal » Otthon » Kert » Makita EBH252U típusú fűkaszár...

Makita EBH252U típusú fűkaszáról vélemények tapasztalatok? Átlagos használatra kellene. Lenne csalán is amit ki kell vágni. Nem kevés az 1 lóerő?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 11. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szoktak ide olyanok írni, akik szerint nem kevés, én nem vennék 1,8-2 LE alattit, esetleg csak ha 5 m2 árokparthoz kellene.

Oké, hogy tárcsával lehet használni 1 LE-set is, de damillal csak szegélynyíróként. Ha damillal akarsz több 100 m2 füvet-gazt vegyesen vágni, főleg, ha haladni is akarsz, akkor kell legalább a 2,5, nagyobb területhez több.

2019. ápr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt csak fűkaszának csúfolják.Inkább nevezném szegélynyírónak.Nos 200-300m2-hez még jó,mert még nagyobb gazt is lelehet küzdeni vele vágókéssel és utána, ha kisebb a fű,még damillal is valamelyest használható itt, max 20 cm-es fűhöz.

A fűkasza vásárláskor 4 dolgot kell figyelembe venni.

Mit vágok vele?Mennyi m2 a terület?Milyen időközönként és mekkora gazt?Mennyire fontos nekem a gép minőség/anyagiak?Így kell megválasztani a gépet.

Nem csak az a lényeg,hogy csalános,hanem hogy mekkora a terület?Ha csak 200 m2 csalánosról van szó,akkor nem kell nagyobb teljesítményű,mert az első vágás után nem hagyom megnőni és utána simán jó a gép ide.Ha viszont 1000 m2 akkor érdemes már a 1.5-2 lovas minőségi gépeket nézegetni,de itt is úgy,hogy mekkora és milyen erős fűre és menyi időt szeretnék rászánni az egyszeri vágásra és mekkora az anyagi keretem gépre?Van aki az olcsó kínaival is elvan mókolással,de van kinek bevált.Ez tízből egy gép.Úgy érzem,hogy ez utóbbi nálad nem opció.Nem akarsz kínlódni,ha nem füvet vágni, ezért mikor kell,akkor menjen az a gép,de a terület nagysága és a többi,amit számításba kell venni azt még nem tudni.

2019. ápr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdeztem mert van nekem egy mtd szegélynyíróm ami ugyanúgy (1 lóerős de kevesebbet forog mint a makita) de azzal nem kényelmes a munka mert az nem két karos mint a fűkasza hanem alul fölül fogom nem tudom följebb állítani a kart hogy ne kelljen hajolva nyírni a füvet.Ezt meg meg vehetném 40 ezerért újszerű egy tank benzint fogyasztottak el vele szinte karcmentes.
2019. ápr. 12. 08:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem azért adja el,mert az ő területére kicsi és rossz választás volt ez miatt neki?20 centis fűben még jó kis területre,vagy szegélynyírónak.
2019. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!