Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tudnam viragzasra"birni"a...

Hogy tudnam viragzasra"birni"a kaktuszaimat?

Figyelt kérdés
Van olyan amit viragosan vettem es soha tobbet nem viragzott.Nem ontozom tul oket.
2008. nov. 12. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fog virágozni, ha helyesen telelteted ki őket. Hűvös-5-10 fokos helyen kell hogy legyenek, ahol kapnak fényt. Locsolni nem szoktam őket, csak havonta pár cseppet kapnak. A pincében teleltetés nem a legjobb ötlet, mert ott sötét van, és ott csak felnyúlnak. Én a spejzban a legfelső két polcon tartom őket. Nekem szinte mind virágzik. Kivéve azokat amik még természetes körülmények közt is nehezen virágoznak.
2008. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Lehet kapni kifejezetten kaktusz tápot. Szerintem attól.

Üdv.

2008. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kaktusztáptól biztos nem, az csak tápanyagutánpótlás. Jól kell kiteleltetni és akkor fog virágozni. Édenkertész honlapon elolvashatod, hogyan kell.
2008. nov. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg a teleltetésen múlik minden! Az enyémeim egy fűtés nélküli világos szobában vannak (senki nem használja a szobát), és én azóta hogy fegy előtt behordom őket, addig míg újra ki nem teszem őket tavasszal, egy csepp vizet sem kapnak!

Amelyik elég nagy, az mind virágzik nyáron.

Nem lehet, hogy olyan kaktuszod van, ami csak több év után örvendeztet meg virággal? Nekem van ilyen is, 5 éves és még nem virágzott, és azt olvastam konkrétan arról a fajról ,hogy 7-8 év, mire virágba borul.

Szóval türelem. Remélem sikerül jövőre!

2008. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem akkor virágzott a gömb kaktuszom amikor beleültettem akváriumba elég mély és csak homokot tettem alá. egy növényen 3 virágvol egyszerre és 1 évben 2 ször virágzott . alig hittem a szememnek eddig még soha nemvirágzott nálam kaktusz
2008. nov. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!