Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért kerül a mai konyhákban...

Miért kerül a mai konyhákban a mikró a sütő fölé?

Figyelt kérdés
Több képen láttam, hogy amikor a sütő nem a főzőlap alatt van, hanem külön, akkor a mikró közvetlen fölötte van. Nem teszi tönkre a magas hőmérséklet? Én alá tenném.
2008. dec. 6. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a trend. Egyébként nem teszi tönkre, mert ha mégis, akkor tönkretenné a szekrényt is amibe be van építve.
2008. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elfogadom, tényleg jól néz ki. Akkor kövessem a trendet?
2008. dec. 6. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A konyhát mindig annak kell berendeznie, aki majd később használni fogja! Addig oké, hogy az anyag, és színválasztánál követed a divatot, de az eszközöket, és berendezéseket úgy helyezd el, ahogy a számodra a legmegfelelőbb!
2008. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó, de én még sehol nem láttam olyan képet, amelyiken a mikró alul van! Lehet, hogy van valami oka.
2008. dec. 6. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó helyen a mikró a hűtő tetejére van téve, mert máshol úgy látták.

A sütőt azért nem szokták 90 cm-nél (pultmagasság) magasabbra tenni, mert ha magasabban van nem lehet belelátni, és a forró étel kivétele is gondot okozhat. Ha még alá kerül a mikró, akkor az alja már kb. 120 cm-nél lesz, és pl. az én feleségem már csak székre állva tudná kivenni az ételt belőle. Az hogy a tűzhely alatt, vagy külön máshová van beépítve, csak megszokás, és típus kérdése (van olyan sütő, amit csak a főzőlap alá lehet beépíteni). A hőhatás miatt nem kell aggódni, mert a beépíthető sütők teljesen hőszigeteltek. A villanyt meg a szerelő úgyis oda viszi, ahová kéritek.

2008. dec. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kényelem nagy úr. És nem annyira hülyeség, ha a pultmagasságban van a sütő és alatta van szekrény vagy valami más. (Meg felette is).

Praktikusságból is igen hasznos tud lenni, hiszen így a tűzhely alatti szekrényben lehetnek a gyakran használt edények.

A mikro is teljesen mindegy, hogy hova kerül, ahol neked kényelmes és tudod használni.

2008. dec. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is a hűtön van,mert oda fért el.ne érdekeljen a divat,ha neked máshogy kényelmes,csináld úgy!Mégis csak te fogod használni.
2008. dec. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Szia.Én is magasra rakattam a mikrót, méghozzá eü okokból.Mikor kismama voltam olvastam, hogy a mikróhullámok, ha a testel egy magasságba vannak károsíthatják a szervezetet.Na én igen hiszékeny vagyok ezért nem kockáztattam.Felrakattam és kész.Így tuti nem érhti károsodás a babámat.Max az agyamat, mert fejmagasságban van a mikrónk, de próbálok nem elé állni mikor megy!
2008. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!