Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » El tudnád képzelni az életedet...

El tudnád képzelni az életedet egy téliesített angol mobilházban?

Figyelt kérdés
Pl.: [link]
2010. aug. 26. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen el, ha nincsen másra pénzem csak egy telekre és egy mobilházra.

Bár a mobilház ki van egyensúlyozva, így akármit nem rakhatsz bele. Statikust kell megkérdezni, hogy könyvekkel telerakott könyvepolcrendszerrel pl. mit lehet csinálni.

A mobilház ott is megoldás, ahol építési engedélyt nem adnak ki, pl. országos főutaktól stb. 100 m-en belül.

Nem feltétlenül jelent szegénységet! Van aki mellé milliókért épített ki napkollektor rendszert és úszómedencét.



Mi telket már vettük és egy téliesített faházban fogjuk átvészelni a telet. Tavasszal épülht fel a ház, most már nincs rá idő.

2010. aug. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

az életemet semmiképp.

najó, ha nagyon nagy xarban lennék, akkor biztosan, mert nincs kedvem a Blahán lakni az aluljáróban.


viszont nyaralónak nagyon bejönne egy ilyen kis kuckó! tök tutkó lenne venni a Velencei tó mellett vagy a Balatonnál egy telket (mondjuk drágább lenne mint maga a mobil home :D) és nyárra leköltözni.

majd ha öreg leszek és elég gazdag, :D lehet hogy beruházok egyre.

tény, h jóval kevesebb vele a macera mint egy rendes házat felépíteni. bár ennek is biztos vannak olyan részei, amik könnyen tönkremennek...


amúgy a csöveskérdés megoldását a mobilházakban látom, csak hát senki nem tesz semmit... :(

2010. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


A téliesítésnél gyakran több kell. Általában 3 cm kőzetgyapot van benne. Szabadon álló mobilház esetében ezt ki kell egészíteni, ha a szerkezeti felépítése megengedi.


Jobb a téliesített faház vagy egy szigetelt faház, ott nagyobb a mozgástér kívül és belül a további szigetelés elhelyezésére. Egy készen kapható faházat kívülről még mindig be lehet fedni kőzetgyapottal, OSB lappal majd drywit réteggel még le is lehet vakolni.


Ha te kerültél bajba, ne rágódj rajta, nagyon szépen meg lehet csinálni egy ilyen otthont is! Később még mindig össze szedheted magad.

2010. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
már megint reklámozol???? :S
2010. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bárcsak azért tenném fel a kérdésemet mert el szeretnék adni párat!!!! Venni szeretnék,ezért várom a te véleményedet is Kedves utolsó!
2010. aug. 28. 09:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hosszú távon nem tudnék élni benne, de átmenetileg igen.
2010. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Megnéztem jobban. 4-5 millió. Plusz telek. És van belőle egy olyan házad, amit eladni nem lehet, bővíteni nem lehet, a beosztása borzasztó és változtatni rajta nem lehet... nem vennék ilyet. Ennyiből már kapni egy rosszabb állapotú kis házat, amit apránként fel lehet újítani. És a végén van egy házad. Szerintem csak ha nagyon gazdag vagy, akkor érdemes ilyenbe belevágni. Mert nemsokára úgyis kell egy nagyobb ház, nem lenne jobb, ha egyszerűen hozzá tudnál toldani a házadhoz egy szobát?
2010. aug. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kedves kérdező,sikerült vennie már?mi is szeretnénk venni
2011. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én vettem nem rég egy kis faházat 360-as telken és gondolkodom a téliesítésén. Belsőre kaptam ajánlatot, de én kívül szeretném. Tud valaki ilyen mestert ? Kérnék egy telefonszámot vagy e-mailt, ha tudna valaki ilyet. Szívesen laknék ott, mert kezdem már utálni a panelt. Kicsi, de nekem elég lenne. Állítólag ha kívülről téliesítik, már nem is faház a kinézete.
2013. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy kicsit olyan,mint az USA-ban lévő házak.Eltudnám képzelni,de a saját biztonságom érdekében inkább a "rendes házat" választom,mivel oda nehezebben jutnak be a betörök,ezeket meg elég könnyen szétverhetik.
2014. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!