Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit csináljak, hogy mindig...

Mit csináljak, hogy mindig szép rend legyen a szobámban?

Figyelt kérdés
Ma egész idáig pakoltam a nagy szekrényemet amiben kis millió cucc van plüssöktől kezdve régi iskolás holmiktól a tisztasági szerig minden. Alig győztem még a legapróbb dolgokat is a helyükre tenni, de mivel kevés tárolódobozom van vagy bármi amiben tárolhatom a dolgokat, megemészt így is. Előtte ne tudjátok meg, de kb mintha kiborult volna a szekrény úgy nézett ki, sőt kicsi tartotta is attól. Most is egy csomó mindentől szabadultam meg de még mindig úgy érzem, elnyelnek a cuccok de sok olyan van amitől nem tudok megválni legalább is kidobni nem. Gondolkoztam, hogy a plüssöket a pincébe kéne vinni, mert azokat úgy se használom és csak feleslegesen tárolja a helyet a polcon. Csomó iratom van amiket ki akarok dobni de mivel adatok vannak rajta meg írások, nem merem és így is abból is sokat selejteztem. Nem akarok ennyire sok cuccot. Minimalista szeretnék lenni amúgy, de így lehetetlen főleg, mikor a család néha hoz és ad nekem új dolgokat. Van amikor nem tudok nemet mondani, hogy nem kell több holmi. Ruhából is sokat kiválogattam tegnap de így is abból is csomó van de néhányat nem tudok kidobni mert van amelyiket rokonom adta. PL.rózsaszín borotvából van vagy 30 és nem fér el egy kis dobozkában, míg hajgumiból alig találtam párat. Betéteket se tudom milyen dobozba kéne tenni ami úgy elrejti, hogy ne díszelegjen ha kinyitom a szekrényt. Egy nagy tolóajtós szekrényt, de az egyik oldala ruhás és a másik a mindenes. Nincs másik ilyen fiókos szekrény sajnos. Van amikot hazaérek és csak úgy a földre dobom a ruhákat, sőt mikor reggel akarok egy pólót néha kiborítom egy részét és az úgy sokáig ott marad, mert lusta vagyok felszedni..

2021. okt. 16. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt szeretnéd, hogy rend legyen tarts rendet. Ne legyél lusta összeszedni, ne is dobáld szét a dolgokat ha nem muszáj. Ha mégis akkor legjobb ha azonnal el is pakolod mert nem halmozódik.


Tárolásra meg van mindenféle tárolódoboz:

[link]

2021. okt. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Több tucat, netán száz plüsst és ruhát, cipőt, táskát semmi értelme tartogatni. A pincében sem, mert ott is csak foglalja a helyet meg be is büdösödik.

Válogasd ki a számodra kedveseket, amiket pl szívesen továbbadnál a gyerekednek. A többit juttasd el pl a Vöröskeresztnek, hidd el, sok gyerek örülne nekik.

Ruhákból, cipőkből, táskákból is válogasd ki azokat, amiket sosem hordasz. Utána vess egy pillantást azokra is, amiket ritkán. Utóbbiakat akár le is viheted a pincébe. És HA mondjuk 5-6 hónapig fel sem hozod őket, akkor hidd el, hogy nincs szükséged rájuk. Ezeket is nyugodtan eljuttathatod rászorulóknak vagy ha pl vannak köztük újszerűek, azt talán el is tudod adni.

Sminkből, kozmetikumból első körben pl a lejártakat dobd ki. Ha van 30 db körömlakkod, tartsd meg mondjuk a tíz kedvencedet, a többit állapottól függően megpróbálhatod pl barátnőnek odaadni, de ilyen félig üres, kezd beszáradni stb kategória menjen a kukába, úgyse jó semmire és ha beszáradt, akkor nem használtad, vagyis szintén nincs szükséged rájuk. Rúzsok, parfümök, szájfények, szemfesték, alapozó, korrektor, púder ugyanez, félig üres és rég használt, törött, szétporladt stb kuka. Ha van sok jó állapotú (alig hiányzik belőle, nem lejárt) cuccod, azt összeállíthatod és megpróbálhatod eladni, bár pl használt rúzst nem nagyon vesznek, pláne most covid idején.

30 borotvából biztos nem mind új. A rozsdásakat, kopottakat, használtakat dobáld ki, a többihez pedig ne vegyél újat, használd el a meglévőket.

Most pedig, hogy rendet raktál, nem kell kicibálnod és leverned semmit. A legjobb, ha előző este ki is készíted a másnapi ruhádat.

2021. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Selejtezd ki, ami neked nem kell. Biztos van, amit el is tudsz adni - pl. ruhákat (marketplace, jófogás, vatera...). Van, amit adj ajándékba (dettó, csak ingyen elvihetőbe rakd fel). És van, amit dobj ki. Használt borotvákat biztos ne őrizgesd. Szerintem az ilyen pipere és higiéniás cuccok kényelmesebbek, ha a fürdőben vannak tárolva (hacsak nem közösen bérelsz szobát vagy koliban laksz). És szokj rá, hogy a helyére rakod vissza a dolgokat legalább naponta egyszer. Amin adataid szerepelnek, de már nem kell, azt tépd nagyon kicsi darabokra és úgy dobd ki, vagy ha van hol, égesd el.
2021. okt. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit pár évig nem hordtál (nem vetted elő), az nem is hiányzik, tehát fölöslegesen foglalja a helyet.

Amit elővettél, vagy levetetted magadról, kiszellőzés után azonnal tedd el.

Megoldva a probléma.

2021. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

"Ruhából is sokat kiválogattam tegnap de így is abból is csomó van de néhányat nem tudok kidobni mert van amelyiket rokonom adta."

Vidd le a pincébe!

2021. okt. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Betéteket se tudom milyen dobozba kéne tenni ami úgy elrejti, hogy ne díszelegjen ha kinyitom a szekrényt."


[link]

Postán küldték gondosan becsomagolva, 1490 Ft a küldés.

2021. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

" Nincs másik ilyen fiókos szekrény sajnos."


Vegyél!

2021. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eleve mit keres a karátos szekrenyben a borotva és a betét? Az egyiknek a wc-ben, q másiknak a fürdőben a helye, nem? Plüssök? Hány éves vagy? Padlásra velük.
2021. okt. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!