Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nappaliba való led lámpába...

Nappaliba való led lámpába hogyan tudok új led csíkot találni?

Figyelt kérdés
A lakásban a nappaliban led lámpa van a plafonon. Nem működik egy ideje, ezért leszedtem a búrát. Van középen egy "led driver"-nek nevezett eszköz. Ebből kijönnek kábelek, amelyek két kör alakban felhelyezett led csíkkal vannak összeköttetésben. A ledcsíkok két ugyanolyan nagyságú fém körrel vannak felfogatva. Az lenne a kérdésem, hogy ezeket a csíkokat tudom pótolni? Vagy ilyenek csak a lámpa teljes cseréjével oldhatóak meg? Csak olyan ledet találtam ami távirányítós és van saját adaptere. Az az igazság hogy nem is tudom mit keressek.
2022. szept. 25. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Fotó?

Általába lámpa csere, de elvétve lehetnek alkatrészek. De ehhez kéne a lámpa/ led adatai.

2022. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csináltam párat, ezen minden látszik amit tudni lehet: (sajnos a gyári doboza már nincs meg, nem az enyém a lakás)


[link]

[link]

[link]

[link]

2022. szept. 26. 00:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme cserélni. Lehet cserélni LED-modulra, csak annak ára szerintem kb. annyi, mint ennek a lámpának az ára volt, egy LED modul 3-5 ezer forintba kerül. Alin biztos találni konkrétan ilyet is, de megőszülsz, mire megtalálod és egyébként ha ki is cseréled, a következő, ami tönkre fog majd menni, az driver lesz, ezen a LED ment tönkre, a külső körön (fotó alapján) kb. 3 óránál két LED van kiégve, azért nem működik. 1 LED-et még átlehet forrasztani, kettő már necces.

Ránézésre ez egy olcsó Rábalux mennyezeti lámpa lehet, ennek ára 6-7 ezer forint körül van újonnan. Vagy veszel egy újat, vagy veszel bele egy LED modult, kb. ugyanott vagy árban.

2022. szept. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem. És egy ilyennek a cseréjéhez kell valami spéci villanyszerelői tudás?

Nem tudom mi van a driver meg a lámpa alatt. De ha annyi, hogy lekpacsolom az áramot, és egy új ilyen lámpának a driverebe be kell kötni két kábelt, azt lehet hogy én is meg tudnám csinálni. Meg gondolom célszerű lehet használni egy fázisceruzát mindenekelőtt.

2022. szept. 26. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy lámpát mindenki ki tud cserélni, még egy háziasszony is, csak nem hiszi el magáról! Így ahogy írtad, lekapcsolod a lámpa kapcsolóját biztos ami biztos alapon és egyúttal okvetlen lekapcsolod (legegyszerűbb, ha) a főbiztosítékot az óra mellett, majd kikötöd a lámpát, lecsavarod a mennyezetről, felcsavarod az újat és bekötöd. Nem kell hozzá különösebb villanyszerelői tudás, fázisceruza sem szükséges, hisz látod, hogy színre-színt kötsz, a kékkel szemben a kéket, feketével szemben a feketét és kizárásos alapon tudod majd hová kösd a zöldsárgát. Annyit tudok tanácsolni, hogy úgy menj boltba lámpát vásárolni, hogy viszed ezt a régit magaddal, mert ha nincs fúrógéped, akkor érdemes ugyanilyet vásárolni, aminek ugyanott vannak a felfogató furatai, így fúrnod sem kell, mehet vissza ennek a helyére, tiplik jó helyen vannak, csak felcsavarod. Ha addig vissza kell add az áramot, akkor széthajtod egymástól távol a vezetékeket és nyugodtan visszakapcsolhatsz, senki nem fogja addig nyalogatni a mennyezeten.

Hülyeség volna ezért villanyszerelőt hívni, egyrészt nagy eséllyel a 120 ezredik az, aki vállalna ilyen kicsi munkát és ilyen kicsi munkáért is többet kérne el, mint a lámpa ára. Nem az van, hogy ez a munka büdös volna, mert ennél könnyebb meló nincs a villanyszerelésben, mint a szerelvényezés, hanem az van, hogy nincs ma erre idő, hogy ilyet belehessen vállalni, max. akkor ha egyszer valamikor útba esel, de addig meg gondolom én sötétben nem szeretnél lenni az adott helyiségben.

2022. szept. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!