Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen fűtési megoldás(oka)t...

Milyen fűtési megoldás(oka)t érdemes használni, ha elképesztően sok textília/szövet van a szobákban? Mindenhol! Észrevételeim lent.

Figyelt kérdés

Padlófűtés - akármilyen hatékony és jó - kizárva, mivel sok és a szőnyeg a padlón. Is! Így feltételezem nem lenne elégséges a hatásfoka.


Búbos- és/vagy cserépkályhákkal meg az a nagy gond, hogy mivel szinte mindet szövetek borítanak, falakon is hatalmas mennyiségben van jelen, olyan fűtés felejtős, melynek "működtetéséhez" láng/tűz szükséges. Nem a bennük lévő tűzzel van gond, hanem mikor kinyitják az ajtó(ka)t, hogy táplálják azt.


Konvektorokat szintén nem tartom jó ötletnek (lehet nem is lehet már újonnan beszerelni őket).


Hősugárzó (amellett, hogy nem tartom hatékonynak) megint okozHAT - esetlegesen - tüzet.


Radiátorok használata jó megoldás lenne, de (bőven elég, hogy egyedül én tudom miért) nem lehetnek a ház szobáiban. Illetve a konyhában és a fürdőben még igen - de a többiben nem!


.


Vannak-e például "biztonságos" hősugárzók? Vagy olyan nem (vagy nem annyira) látszó fűtési megoldások, melyek tűz-balesetmentesen adják le a hőt? Akármi érdekel, mi biztonságos - csak kérlek titeket legyen!



2023. jan. 29. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Légtechnika rendszer fütéssel, fancoil, klima, ha a plafon szabad mennyezet fütés. Kb ezek a lehetőség.
2023. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Elektromos fűtőpanelek.

De nem értem, radiátort miért nem lehet oda tenni, ill. miért hadititok ennek az oka.

Szerintem gázkonvektort se tilos beszerelni, beszélj egy gázszerelővel.

2023. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Klíma. Elektromos kandaló. Hőlégbefúvó.
2023. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van már falfűtés is, ami hasonló, mint a padlófűtés, csak értelem szerűen a falba van beépítve. Meg használhatsz infrapaneleket is.
2023. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A cserépkályhából nem jön ki a láng amúgy..
2023. jan. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyitott tűzterű kandallón kívül bármi alkalmas.

Persze az előírt védőtávolságot tartani kell.

2023. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!