Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Jó ötlet a radiátor fölé...

Jó ötlet a radiátor fölé tenni a ruhafogast?

Figyelt kérdés

jan. 6. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Elfogja a meleget a ruha, sok anyagnak nem tesz jót a meleg.
jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ hogyan oldod meg.

Közvetlenül rátenni nem jó és az sem ha nagyon közel van felette. De pl. ha a radiátor közelében van a ruhaszárító az már nem rossz megoldás vagy ha a mennyezetről lóg lefelé a radiátor felett.

a lényeg, hogy a radiátoros fűtésnél a meleg levegő a radiátortól felfelé áramlik és úgy jut a szobába, hogy emiatt a hidegebb levegő áramlik be a radiátor közelébe és keveredik a levegő. Ha ennek útjába teszünk nedves ruhákat akkor a száradás javul, de fűtés hatékonysága romlik - vagyis nem lesz olyan meleg a helység, nem keveredik a levegő és a ruhák sem száradnak olyan jól mint kicsit távolabb a radiátortól.

jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Meggátolja a levegoaramlast. A ruha megszarad de a lakas hideg marad
jan. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyesek a fizika megcsúfolásával egy fekete lyukként jellemzik a ruhafogast, amiben az áramló levegő is eltűnik, meg a meleg is. Holott a kérdező nem beszélt nedves, száradó ruhákról. El nem tudom képzelni, hogy a radiátorról feláramló meleg levegő miért nem tudja kikerülni a ruhákat, és hogyan akad el bennük?!?
jan. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kérdésben fogas szerepel, nem ruhaszárító.
jan. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Igazad van. Csak alapból azt olvastam ki én is a kérdésből - tévesen - amiért én bármit is a radiátor közelébe tennék.
jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem tesz jot az anyagnak, es elveszi a meleget.
márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!