Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha a fürdőszobai WC csésze,...

Ha a fürdőszobai WC csésze, és a tartály egységes(tehát nem lett szétszerelni) és a tartály használhatatlan lesz valami eltörik benne, meghibásodik, az egész szett kuka?

Figyelt kérdés
Cersanit WC csésze tartály(szett)

jan. 25. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

minden monoblokkos wc csészéről leszedhető a tartály


Amugy a tartályt müködtető mechanikus alkatrészek, tömitések cserélhetők...


Tehát javítható. Ha te nem tudod megcsinálni kénytelen leszel szakembert hívni

jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Víz-gáz szerelő szakterülete ez is?
jan. 25. 21:27
 3/13 anonim ***** válasza:
bizony vízvezeték szerelőre van szükséged
jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nagyjából. Rá kell kérdezni, hogy ilyen javítással, szereléssel foglakozik-e az illető vagy sem. Ma már általában külön van a gázszerelő meg a vizes szakember, a rengetegféle kazán miatt. Vízvezeték szerelőt keress! Ha neten nézed ott általában fel is sorolják mivel szoktak foglalkozni.
jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Most cseréltem magamnak a tartályban beömlő szelepet. Egy majom is meg tudja csinálni. Erre embert hívni vagy fizetni...


Egyedül a menet tömítés az ami laikusnak nem mehetne zsigerből, de az se nagy dolog.

jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem a szelep,és a tömítéssel van a gond.. több műanyag alkatrész elpattant,letört. Azt én nem tudom megcsinálni.
jan. 26. 09:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Milyen műanyag alkatrészek törhettek el a szelepen kívül?

Talán az egyik záródugó vagy a nyomógómb?

jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, a nyomógomb az totál.. most úgy tudom használni,hogy levettem a tartály fedelét,és kézzel felhúzom a pálcikát,hogy öblítsen.

Magyarul én nem lehúzom a wc-t,hanem felhúzom.

jan. 26. 10:48
 9/13 anonim ***** válasza:

oké, tess:

gombot még nem cseréltem, de biztos vagyok benne, hogy ez is majom munka.



[link]



Ha nagyon para, akkor szedd ki az alkatrészt (el kell tekerni egyik irányba és kiszedhető. Előtte zárd el a csapot.


Aztán a fullos alkatrészt amiben szar a gomb, vidd el egy normál szerelvény boltba. Pl Megatherm egész korrekt. Ott megnézik van e bele való gomb, akár meg is mutatják hogy kell beletenni. Pesten az M5-ös melletti boltjuk nekem okés volt.

jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Cserével kapcs itt is keresgélhetsz, hátha van olyan videó amiben olyan vagy hasonló gomb van mint neked.

Sokszor a gyártó se gond, mert sok esetben apró különbségektől eltekintve ugyanaz az alkatrésze több gyártónak is.


https://www.youtube.com/results?search_query=toillet+push+bu..

jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!