Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tapéta vagy festék a tartósabb...

Tapéta vagy festék a tartósabb/jobb?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni szobámat hogy csináljuk. Most tapéta van kibírt nagyon sok időt.
2010. dec. 16. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tapétát jobban szeretem, mert ha mintás, akkor kevésbé kényes mint a festés, viszont nagyobb munka újra tapétázni ha már cserére szorul.
2010. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fűrészporos tapéta van, így nem kell bíbelődni a leszedéssel csak lefesteni.
2010. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most tapétáztam a szobámat, fürészporos, nagyon jó lett( megjegyzem jobb mint a falfesték)

Szebben lehet rá festeni, tartósabb, eltakarja a fal hibáit,viszont nagy munka volt felrakni, pepecselös, idöigényes stb...!

Mi elöször lefestettük tojáshéj szinüre, mert nekem nem tetszett az a vad fehér szine, majd narancssárga mintákat húztunk bele, hengerrel, nagyon jó lett és egyedi:))

Mivel neked volt már tapéta ezért gondolom kicsit unod, de hidd el ha mást szinnnel fested le, és esetleg minták is lesznek benne, vagy több szinü lesz, akkor feldobja a szobád!

Olyan szint érdemes választani ami passzol a bútorokhoz és akkor szép lesz!

2010. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a festésre szavazok. Őszintén nem láttam még - kivéve az ilyen kastélyos selyemtapétákat - tényleg szép tapétát. Szerintem iszonyú ronda, amikor pl. ott van az illesztési csík.

Egy normális festés sokkal olcsóbb, sokkal tisztább (mivel minimális munka és pénz befektetésével akár évente újra lehet festeni), sokkal változatosabb és sokkal, de sokkal igényesebb.

2010. dec. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a fűrészporos a tuti, mert ha megunod, akkor csak legurítod egy másik színnel, nem kell újrarakni az egészet, és sokkal barátságosabb, jobb hangulata van mint a sima festett falnak.

ja, és kibír elég sok időt, az előző lakásunkban 10évig volt fent úgy, hogy csak a felrakás után festettük, azóta nem, de ha az új lakó átfesti, akkor sztem kibír még 10 évet. (idén adtuk el a kéglit)

utána meg majd jön egy másik új divat :D

2010. dec. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tapéta tartósabb.

Ha te tapétázol akkor üvegszövet tapétát vegyél mert azt egyszerűbb felrakni és nagyon tartós. Elég erős ahhoz hogy ne repedezzen ki a fal és ha megunod akkor egybe lejön az egész.

Természetesen ezt is lehet festeni, akár 20szor is.


A festés gyorsabb de az is lehet tartós ha jó minőségű festéket veszel. Előfordul hogy 2 év múlva kirepedezik a fal és újra kell festeni. Azt te tudod hogy milyenek nálatok a falak.

2010. dec. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És a kettő kombinációja? :) Lefested a falat egy szép színre aztán felraksz egy stukkót a falra meg egy tapéta csíkot. PL:


[link]


Vagy festés és felülre más szín vagy az egész egyszínre és középre bordűr csík:


[link]

2010. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!