Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tudnánk minél olcsóbban...

Hogyan tudnánk minél olcsóbban felújítani a fürdőszobát?

Figyelt kérdés

Örököltünk párommal egy kisebb házat, mely az ő dédszüleié volt. Nagyon régi házról van szó, a falai állnak, de szinte lakhatatlan. A konyha és a fürdőszoba a legdurvább. A konyhát még csak csak megoldjuk, újra metlakizunk és simán kimeszeljük, de a fürdő brutál. A fugák tiszta penészek, a mosdo alja el van rohadva, tiszta vízkő, a fehér zuhanyzó meg olyan sárga meg nem is tudom milyen ( mintha besz.rtak meg pisiltek volna mindig)

A legnagyobb baj, hogy nincs pénzünk, hitelt nem tudunk felvenni, de a fürdőt muszáj megcsinálni, mert megmondom őszintén nincs kedvem igy fürdeni itt. Nem akarunk sok mindent, egy egész egyszerű fürdőszobát, sima egyszerű zuhanykabinnal, de így is több százezer lenne. Mit tanácsoltok?


2011. jan. 24. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért lenne több százezer? Mi is most fogjuk felújítani a fürdőszobát a nyáron és 150.000 Ft-ból vettünk új mosdót, kádat, wc-t, csempét, járólapot és mindent egyebet ami még szükséges. Szépen a két kis kezünkkel nekiállunk majd és 2 hét alatt szerintem simán meglesz, de max. 3 hét. Persze nekünk is 300.000 Ft-os munkadíjat mondtak a kemény 6 nm-es fürdőszoba felújítására, de úgy döntöttünk, hogy ennyiért mi is meg tudjuk csinálni.
2011. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem próbáljatok meg várni és gyűjteni egy kis pénzt. Addig mosakodj lavórban vagy csináljatok átmeneti zuhanyt (fölül mondjuk egy hordó, rajta csap vagy rákötve zuhany, te meg beleállsz egy nagy lavórba és abba folyik a víz).

Csak egy-két hónapra gondolok. Közben spóroljatok rá, és figyeld, mikor mit hol lehet olcsón megoldani. Például pont most nézelődtem a vaterán, egész olcsón lehet venni szanitereket. Pl: [link]

Csempét, járólapot is ki lehet fogni 1000-1200/ nm áron. Így ha mindent ügyesen összeválogattok, és lehetőleg magatok csináljátok, vagy barátokkal, akkor szerintem bőven 100 ezer alatt ki lehet jönni.


Amivel az igazi gáz lehet, azok a vízvezetékcsövek, ha bontáskor kiderül, hogy azokat is cserélni kell, az eléggé megdobja a dolgot :S

2011. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

mi is most újítjuk fel a házat (én tanulok még nem sok bevételem van, pasim dolgozik csak)

Bár nekünk is régi minden azért ki lehet bírni még benne (bár ahogy írtad a tiétek s.o.s meló lenne)

mi úgy csináljuk, hogy mindent apránként veszünk/vettünk meg..ha volt egy kis félretett pénz akkor p, megvettük a lámpákat, csaptelepet, járólapot stb.

jól szét kell nézni az a lényeg, mert nekünk se nagy a fürdő és a mosdó így tudtunk venni ilyen kifutó darabokat ami már csak pár nm volt, de pont elég és így negyed annyi volt, mint eredetileg, de amúgy nagyon jókat lehet kapni már 1000ft/nm-től.viszont mi a drágább dolgokat áruhitelre vettük/vesszük pl hűtő, furdőszobabútor stb. így nem olyan drága, mert "csak" 5-6 ft kell rá havonta. egy rendes banki hitelt mi sem bírnánk el...meg nem is szeretnénk


amúgy vannak egyszerű zuhanyok kb.19.000ft körüli áron és multkor az obiba láttam ha jól emlékszem, vagy csak megveszitek a tálcát és átmenetileg zuhanyfüggönyös megoldás.


nekem hirtelen ennyi jut eszembe :)

2011. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most festettem át a csempét, olyan mintha új fürdőszobát kaptam volna, mindössze 25000 forintért!
2011. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!