Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konyhai pultmegvilágító...

Konyhai pultmegvilágító lámpát keresek, milyet ajánlanátok? Ezeket egyébként a felső szekrény aljára kell szerelni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg a praktikerben vagy obiban.
2011. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyesmibe gondolkodj!Nekünk a neon a falhoz volt rögzítve közvetlenül a felső szekrény alatt.

2011. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
OBI, Praktiker pl. Olyat is láttam a prospektusban, ami elemes, öntapadós, forgatható fényiránnyal.
2011. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

azért a neon az már kicsit lejárt, és hideg fény e van.

nekem ilyenem van, elégedett vagyok vele, már egy éve megvan, de még nem kellett izzót cserélni.

[link]

föl lehet cuppantani a felső szekrény aljára, érdemes hozzá kapcsolható konnektort szereltetni, és akkor egyszerre akár hármat is fel tudsz kapcsolni.

2011. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem ne vacakolj a neonokkal, ha nem muszály. Válassz helyette 120 LED-es ledszalagot, melegfehér színben végig a pult alá. Észre sem veszed, olyan vékony. Öntapadós, így nem kell fúrni faragni, és ha az IP védett változatát veszed, le is lehet törölni, nem lesz baja. 1m kb. 10 W-ot fogyaszt, de sokkal nagyobb a fényereje! Villanyszámlát biztosan spórolsz vele. A mi boltunkban már 3590 Ft-ért megkapod méterét. Ehhez egy egyenirányítós trafó kell még ami kb. 2700 ft. Ha érdekel írj privit.
2011. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Az attól függ hogy milyet.


Hálózati táplálás esetén tudom javasolni a T5-ös fénycsövel szerelt irányított vényű lámpatesteket, de gyakorlatilag bármilyen kisméretű és kismagasságú elektronikus előtéttel szerelt lámpatest használható.

Ezeket lehet beszerezni falra, vagy szekrényaljra szerelhető verzióban is. Én semelyik raktáráruházat nem javaslom a számodra, ebbe beletartozik az ikea és kika is.

Ezeken a helyeken előszeretettel verik át az emberek agyát, mert sajnos a szakmai felkészültségük igencsak említésre sem méltandó, és tisztelet a kivételnek, aki érdemleges választ képes szolgáltatni. Ehelyet javaslom neked a Holux lámpa és fényforrásboltot, a Tungsram és az Osram márkaképviseleteket. A LED-ekről meg csak annyit, hogy azok szögben sugárzó fényforrások, ugyanúgy UV fény gerjesztette fényporral világítanak mint a fénycsövek és mivel egy fénycső a maga fényteljesítményét a teljes felületén 360 fokban adja le addig egy LED ugyanekkora teljesítmény mellett ugyan azt a fénymennyiséget már csak MAXIMUM 170 fokos szögben adja egy pontszerű felületből. Ezenkívül mivel pontszrű fényforrás (LED) ezért még csíkban szerelt verziójuk is káprázást okozhat, ha azt úgy szerelik, hogy rálátásunk legyen a működő fényforrásra. Továbbá nagyságrendileg drágábbak,mint egy fénycső, a hálózati üzemeltetéshez külön egységre van szükségük, ami szintén nem olcsó.

Kis összehasonlítás: Elektronikus előtéttel szerelt T5-ös lámpatest 6-8-13-21W-os kiszerelésben 3000 Ft - 7900Ft -ig terjedő áron lehet hozzájutni.

LED szallag fehér: 4500Ft - 8000 Ft -ig méterenként, plusz előtét: 2500 Ft - 15000 Ft -ig vagy még több... is lehet, plusz kapcsoló(a fénycsöves lámpatestek nagy része tartalmazza)300 Ft - 3000 Ft, plusz vezeték és dugaszolóvilla 1000 ft - 5000 Ft -ig.


N


Remélem tudtam segíteni.

2011. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk ilyen van:

[link]

Nekem bejött. 5 db van felszerelve és úgy van bekötve, hogy fali kapcsolóval kapcsolom fel, de a lámpatesteken van kapcsoló, így egyesével is tudom kapcsolgatni őket.

2011. febr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2014-ben leginkább a LED szalagokat tudnám ajánlani, főként a konyhaszekrénybe bemarva - ha felületen kívülre tudod csak beépíteni, akkor egyéb ledes pultvilágítók, led fénycsöves lámpatestek is dekoratívak lehetnek!


Persze az öntapadós led szalag is szóba jöhet a szekrény aljára ragasztva, így nem kell fúrni-faragni.

2014. dec. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!