Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ágy vásárlás, na de milyen...

Ágy vásárlás, na de milyen szempontok alapján? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ágy vásárlás előtt álunk,de nem tudjuk hogy is kezdjünk neki.Minden napos használatra,azaz alvásra szeretnénk.Az eddigiekkel a következők voltak a problémák.Volt már kihúzhatós kanapé,francia...de szivacsosak,fa merevítéssel.A probléma,hogy max 1 éven belül,kifekszi az ember és olyan mintha egy teknőben aludna,ráadásul a merevítők is nyomnak.Mivel azok fából vannak,egy idő után iszonyúan tudnak "nyikorogni" is.Érdemes volna rugósat venni?Vagy milyet?Ti mi alapján választottatok nagy és kényelmes ágyat?Jöhetnek tippek,és képek vagy linkek is,szívesen venném!Mi az ami beválhat?
2011. febr. 16. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk fenyő ágykeretünk van 180x200cm-es, 2db különálló matraccal. Volt nekünk is kanapénk, de a férjemnek majdnem ráment a dereka. A matracot 3 havonta illetve évszakonként forgatjuk, így nem lehet kifeküdni, egyenletes a kopása. A lehető legjobb döntés volt ilyen ágyat venni, mindenkinek csak ajánlom.
2011. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mi 1 éve vettünk ágyat a Kikában,ADA márkájú,osztrák ágy,2 db van egymás mellé tolva,rugós,szép huzatot választottunk rá,ágyneműtartós,nekünk bevált,használat nem látszik rajta,csak a cica keze nyoma.
2011. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is ágyvásárlás előtt állok, de biztos, hogy nem rugós lesz, most olyan van, és katasztrofális, nyikorog, nagyon benyomódik, ráadásul néhány rugó talált magának valahogy utat a matrac felsőbb rétegeibe, az egyik pont a bordámnál van és azt nyomja.

Lánykoromban egy egyszerű, viszonylag kemény, 10 centis szivacs matracon aludtam, ha meglátogatom a szüleim, még most is azon alszom, és sokkal jobb. Persze ráccsal nem kompatibilis ez a megoldás :)

Valószínűleg nálunk az lesz, hogy építünk egy dobogót, és arra teszünk rá ilyen vastag, kemény szivacsot.

2011. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a rugós nem jön be, hogy mikor a másik megfordul, reng az egész ágy. Nekünk szivacsosunk van, és már 7 éves, semmi baja. 1 évben egyszer fordítjuk meg. Igaz, hogy 80 ezer volt a betét, de megérte az árát, ezt aztán nem fogjuk kifeküdni 10 év múlva sem.
2011. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha a párod és közted van min 20kg különbség akkor csak külön matracosban gondolkozzatok, kinyitható ágyat el lehet felejteni.

Ha matracot veszel akkor most csábítanak a mindenféle kókusz meg izék, de garancia nincs rájuk. Nekünk cardo van, 10 év garanciával, egy sima matracot kb 3 év alatt kifekszik az ember. A cardoban van többféle méret és keménység, ha kb 90-100 kg- vagytok akkor már a félkemény, kemény kell. 70-kg-ig kb jó a puha. A cardon belül is van sokféle, van ami a deréknál jobban támaszt a fejnél lábnál puhább... Azért mondom ezt, mert nekem már annyira fájt a hátam, hogy a földön keltem reggelente... Vettünk matracot, olcsón mert akcióban kifogtuk és azóta teljesen jó (kb egy hét után) helyrejött a derekam...

Előtte is gyógymatracunk volt nem tudom a márkáját de kicsináltuk 3 év alatt, és garancia sem volt rá

Tudom hogy nem olcsó, de 50-60e körül már kapsz cardot ami még mindig jobb mint egy másféle...

Példával, inkább veszek egy Toyota alapfelszereltségű autót, mint egy full extrás fényezett stb. mondjuk suzukit, érted a különbséget?

üdv

2011. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a második francia ágyunk van,az első szivacsos,a második rúgós az utóbbit már vagy 5 éve megcsináltuk mert eltörtek benne a rugók!Szét szedtük a felsőrészt anyira,hogy csak a keret maradt,vettünk egy tábla vastag OSB lapot azt rászabtuk és vágattam rá a keményebb fajtájú szivacsból 10 cm vastagságút és úgyan az a húzatott visza tüzdeltük rá.Azóta is tökéletes és akkor max.13-14 ezerbe került.
2011. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kb. 10 éve vettünk egy Cardo ágyat egy dupla matraccal, azt hiszem 60-60 ezer volt az ára. A matrac egészségcenter tipusú, rugós gyártmány. Előtte szivacsos franciaágyunk volt, amit mire lecseréltünk, már úgy ki volt feküdve, hogy nem győztünk a kiálló vas merevítőket kerülgetni rajta fekve. Mivel viszont ehhez voltunk hozzászokva, eleinte úgy keltünk fel a híres Cardó matracról reggelente, mintha kerékbe törtek volna az éjszaka. Lassan persze hozzászoktunk, és most már nagyon kényelmesnek találom. Viszont már nem vennék dupla matracot, mert ahogy a párom forgolódik a másik felén, úgy mozog az én oldalam alatt is. A matrac még mindig tökéletesen tartja a formáját, néha átforgatom. A párom 110-120 kg között mozog, tehát termetesebb ember sem tudja kifeküdni.

Ha állandó helyetek van a háló helynek, akkor egyszerű és olcsóbb megoldás, amit már fentebb is írtak, hogy egy épített emelvényre venni két ilyen komolyabb matracot. Ez masszív is, nem nyikorog, ágyrács sem kell hozzá külön.

2011. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

na, akkor a sok rugósmatrac fikázás után azt kell, hogy mondjam, h a kedves előző válaszolók nem jól választottak anno.


nekem Ikeás Sultan zsákrugós matracom van, simán a földön, mert elég súlyos egyéniségek vagyunk a párommal :D és nem szeretném, h leszakadjon "romantikázás" közben :D

5 éve gyűrjük, eddig semmi baja, pedig még rá is ugrok néha poénból. sehol nem jött ki semmije, nem nyom sehol, reggel kipihent vagyok, nem fáj semmim.


ez anno 50 rugóba fájt, szerintem ennyit megér, ha már az életem egyharmadát benne töltöm. 160x200cm, soha nem érzem, hogy a párom forgolódik, ő sem panaszkodott még. reggel simán alszom tovább, azt sem veszem észre, h felkel.

persze ez függ attól is, h Ti mennyire alszotok mélyen avagy éberen.

2011. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!