Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a mobil légkondiról?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Én inkább árnyékolnék, és egy sima ventillátort használnék. Az a baj vele, hogy mivel kifújja a levegőt, annak a helyére kinti meleg levegő áramlik be... Valamit ér, de emiatt aránytalanul sokat fogyaszt.. Legyen split akkor már!
2011. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Elsötöl ha megkerdezhetnem, hogy müködesben mivel is tud akkor szerinted többet a split klima, mint a mobil? az nem fujja talän a levegöt?? :D
2011. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
es amit vegkepp nem ertek, hogy honnan is äramlik be a meleg levegö ekkor? Ekkora baromsägot, amit Te itt összehordtäl...
2011. márc. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Nos, akkor a tudatlan, és kifinomult modorossággal kérdező második-harmadik kedvéért leírom... A split klíma azért jobb a mobilnál, mert a külső egysége kinti levegővel hűti a hűtőközeget. A mobil klíma pedig belső levegővel hűti, és az így felmelegedett belső levegőt kifújja egy csövön. Mivel viszont ekkor kevesebb lett a benti levegő mennyisége, ezért lecsökkent a nyomás, ami csak a kinti levegő beáramlásával tud kiegyenlítődni. Splitnél nincs ilyen levegőáramlási kényszer, az hermetikusan elzárt külső és belső tér között is tud hőt mozgatni. A mobil nem.


Hát, ennyi a magyarázat, de sajnos, ha ezt már magyarázni kell, attól tartok, hogy ez sem elég.


Még mindig nem érted, ugye? Szegény.. :(

2011. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

"...kinti levegővel hűti a hűtőközeget": azt ugye TE sem gondoltad komolyan, hogy a hütöközeg a kinti meleg levegötöl fog lehülni...eddig en ugy tudtam h a hirtelen expanzio miatt hül le...:D


Retardalt vagy, jobb ha nem szolsz...

2011. márc. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"eddig en ugy tudtam h a hirtelen expanzio miatt hül le...:D "


Nem láttál még hőszivattyút (hűtőgépet), nem baj. Maradok retardált. Veled meg majd foglalkozik más válaszoló, ha akar...


Neked addig itt van némi olvasnivaló, ha tanulni akarsz:


"A kondenzátor hűtését a belső (!), szobából kiszívott, egyszer már lehűtött levegővel oldják meg, így a kiszívott levegő helyére a szoba nyílászáróinak résein, szellőzőn stb. keresztül új kinti, nyári, meleg levegő kerül. "

(forrás: [link]


Hja, és a vitastílusodon sokat javítana, ha nem retardáltoznál, hanem elgondolkoznál, hogy az expanzió után újra összesűrített, és így felmelegedett hűtőközeget hogyan hűtöd le, mert ez a kérdés, ez a különbség a két klíma között... Nem az expanzió, az mindkét esetben van, ezért felesleges idekeverned.


Tudom, retardált vagyok.. Viszont választ adtam, forrást is adtam hozzá, te eddig itt annyit bizonyítottál, hogy bár rendkívül magabiztos vagy, a tárgyi tudásod ezt egyátalán nem támasztja alá. Nem baj, biztos van terület, ahol sikeres vagy! Ez nem az, úgyhogy boldogabb leszel, ha ezt hamar beismered.. ;) De a legjobbat akkor teszed magaddal, ha némi alázattal fordulsz a fizika felé, és megpróbálsz elmélyedni benne! Legalább középiskolás szinten.

2011. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lényegre törekedve. a mobil klímának van egy csöve amin át a motor által termelt és a hőcsere alatt létrejövő meleg levegőt vezeti ki, namost ezt elég nehéz úgy kivezetni a szabadba, hogy onnan ne áramoljon be a kinti meleg. Ajtón, ablakon kivezetve, nem sokat ér, hacsak nem vágsz neki valahova egy lyukat a falba. Van aki a kémény falihüvelyébe vezeti be a csövet, ez nem túl jó megoldás, a kémény arra van kitlálva, hogy a huzat áramoltassa a levegőt nem arra, hogy fújják bele ezerrel. A split klíma hűtő egysége a falon kívül van így a termelt hő és a klíma zaja (mert a mobil klímának az is van jócskán) kint marad.
2011. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"elég nehéz úgy kivezetni a szabadba, hogy onnan ne áramoljon be a kinti meleg"


Igen, lényegében erről van szó. Kicsit pontosabban nem "elég nehéz", hanem *lehetetlen*. Ha nem a cső melletti résen, akkor a helyiség egyéb tömítetlenségein keresztül (kémény, nyílászárók, egyéb csomópontok).

2011. márc. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gondoltad volna,micsoda vitát váltasz ki?...

Tehát:marad Alaszka...

2011. márc. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na, erre tényleg nem gondoltam:)

Egy "tudatlan" nőszemély vagyok, és nem igazán a tudományos válasz érdekel, hanem a tapasztalat. - Jó, mert tényleg érezni, hogy lehűti a helységet, vagy, nem jó, mert zajos /mondjuk ezt mondtátok/, vagy nem jó, mert zabálja az áramot.

Alaszkába most nem mennék:)

Azért köszönöm a válaszokat.

2011. márc. 17. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!