Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fa hatású műanyag ablak vs....

Fa hatású műanyag ablak vs. Fa ablak? Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 16:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Szóval,mi először csakis fában gondolkodtunk,a műanyag eszünkbe sem jutott. Aztán láttunk egy fahatású mű.a. ablakot,ami nagyon szép volt.Aztán elkezdtünk gondolkodni, hogy hát a fát megszívja a nap, azt azért újra kell festeni,az már nem lesz ugyanolyan,vetemedhet stb. Vélemények?
2011. jún. 10. 21:09
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem, de csak szerintem és nem vagyok szakember, mint már írtam, a fát lehet kezelni. A műanyagot, meg nem. Nem hiszem, hogy örökké úgy marad az sem, és annak se árt a nap. Csak azzal nem is tudsz csinálni semmit. A fával meg legalább igen. persze, lehet, hogy hülyeség, mert a penészen kívül más bajt én még nem hallottam, de nem olyan nagyon régen divatos a műanyag ablak, viszont pl. anyáméknál a 40 éve berakott faablakok rendesen kezelve voltak semmi bajuk, és nem azért nem jó a szigetelése, mert el van vetemedve, vagy akármi, hanem akkoriban még nem voltak ilyen nem tudom én hánykamrás gázzal töltött jaj de jó ablakok, csak beraktak egy ablakot egy szál üveggel, rés, még egy ablak egy szál üveggel és csókolom. De magának a fa résznek semmi baja.
2011. jún. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És még mindig nem tudom...:)
2011. jún. 11. 08:00
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

Még egy szempont: A két termék között komoly környezetterhelési különbség van. A faablak természetes, és megújuló alapanyagból van, a műanyag pedig vegyipari termék, fosszilis alapanyagból, leginkább kőolajból állítják elő. A pvc ablak gyártásának energiaigénye magasabb, és ha újra akarjuk hasznosítani, az is energiaigényes.

És a végén egy saját tapasztalat: a pvc felület elektrosztatikus töltődése miatt erősen vonzza a szennyet, hogy ne nézzen ki undorítóan, gyakran kell tisztítani. Viszont van egy bökkenő: a pvc felület lágy, baromi gyorsan karcolódik, vagyis nedves takarítása is csak rontja a helyzetet, az eredmény: a pvc ablak pár évesen már baromi ronda tud lenni.

2011. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk 6 éves, és egyáltalán nem ronda, és karcosnak sem karcos.
2011. jún. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%
Meglepve olvastam ezt a sok információt. Nekünk műanyag van 12 éve, még mindig szép, könnyen takarítható és még mindig hófehér. Egyszerűen egy hypós ronggyal áttörlöm. Az ablakpárkányom fa, azt már kétszer festeni kellett.
2011. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%

A fa természetesebb anyag, mint a műanyag, ez tény. Azonban a korszerű műanyag ablakok teljesen újrahasznosítható műanyagból készülnek, sőt léteznek olyan nyílászárók is, amelyekben felhasználnak újrahasznosított műanyagot. A mai műanyag nyílászárók ráadásul évtizedekig tartanak, akár több generációt is átélhetnek anélkül, hogy kifakulnának, elsárgulnának, és szétesnének. A fenti tartósságból adódik, hogy az ablak tisztításán (gyakorlatilag lemosásán) kívül nem sok karbantartási feladat merül fel az ablak élettartama alatt, ami a fa ablakokról nem mondható el.

Az alumíniumból készült nyílászárókat nem is említettük idáig. Ezt jó okkal tettük. Akkor van csak létjogosultsága, ha nem számít a hőszigetelés. Az alumínium ugyanis jó hővezető képességgel rendelkezik. Ezen lehet javítani, ha az ablak belső és külső felét termikusan elválasztják, de még ilyen esetben is sokkal több hőt enged ki az alumínium nyílászáró. Arról nem is beszélve, hogy a felülete "fém hideg”, ami télen nagyon kellemetlen.

A fa és a műanyag (fehér) ablak kb azonos árban van, max. néhány ezerrel drágább, viszont ha bármilyen színűre szeretnéd kérni a műanyag ablakot (ami nem fehér), az már minden üzletben min 20 %-os felár.

Így én a fát javaslom.

2011. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

[link]

ezt olvasd el!

2011. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azt feltétlen tudni kell, hogy ha mégis a műanyag ablak mellett döntötök, akkor rendszeresen kell szellőztetni. Valaki írta fentebb, hogy penészedtek a szobák.

Sajnos, ha ritkán van szellőztetve,(főleg ilyen helyeken, mint konyha, fürdő, gyerekszoba) akkor nagyon hamar lepenészedik a szoba...

Nekünk is műanyag ablakaink vannak, de sehol egy penész... :) Nagyon könnyen tisztítható, és nem kell bizonyos időközönként lekezelni.

2011. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

14:26 - Köszönöm a tippet, engem meggyőzött. Ennek ellenére miért fát választanál mégis? Az ár nálunk úgy alakul, hogy a fehér mű.a. sokkal olcsóbb,mint a fa, a famintázatú pedig egy árban mozog a fával.

Utolsó:a penésztől én is félek, de nálunk nagyon sokat vannak nyitva az ablakok. Nem napi 10 percet, hanem télen is sokat van bukón a szobákban,ha nem tartózkodunk ott.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2011. jún. 16. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!