Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fenyő bútorokhoz milyen színű...

Fenyő bútorokhoz milyen színű (festett) falak passzolnak?

Figyelt kérdés

Épp költözés előtt vagyunk, és a hálószoba halvány lila, a laminált padló világos, kb. juhar színű. Kérdésem, hogy szerintetek milyenre fessük át a falat? Amúgy tetszik ez a világos lila, még nem láttam ilyet, csak nem tudom, hogy passzolna-e oda a fenyő ágyam, komódom.


Amúgy a fenyő bútorokat szokták átfesteni? Vagy csak simán lelakkozni natúrral vagy színessel?


Nem vagyok jártas a lakberendezésben, de szeretnék egy kis takaros otthont (kicsi a lakás nagyon). :)


2011. aug. 9. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
A lilához nem hiszem hogy annyira passzolna. Bútort át festeni szoktak, legtöbb helyen csak új bútor fóliát tesznek rá és mintha új lenne, de szerintem nézzétek majd meg hogy hogyan fog kinézni az összkép és akkor döntsétek el. Így vaktában sok mindent nem tudok elmondani de ha odateszitek a dogokat lehet jól fog az kinézni.
2011. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Magára a fenyőre gondoltam, ágy, komód és szekrény átfestése. Arra nem tudom elképzelni a fóliát. Na mindegy, majd meglátjuk. Akkor valamilyen krém szín, esetleg halvány zöld a falakra? Ahhoz passzolna a fenyő bútor, nem? Nézegettem google-ben lila szobákat, és szinte mindenhol fehér, vagy nagyon világos színű bútor volt. :/
2011. aug. 9. 17:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Én vajszínes sárgát ajánlanék ,de ez a program segíthet [link]
2011. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ha nem látom a terepet nem tudok konkrétat mondani. A szín függ a szoba világosságától is például.


De néhány személyes tapasztalat azért:

Nekünk is fenyő bútoraink vannak a szobákban ezekkel a színekkel:


Hanga vörös

Rózsaszín: de nem az a bugyirózsaszín élénk fajta

Hunyor (zöld)

Aranyvessző

Nácisz

Barackvirág

Bodza

Tűzliliom


[link]


a fenti linket megtalálod, hogy melyik szín milyen.

Mindeggyik amit felsoroltam, nagyon jól mutat fenyő bútorokkal:-D Remélem segítettem!

2011. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Ezek jó kis festékek, anyuméknál is ezekkel festettünk. Majd átnézegetem, melyik milyen. :))
2011. aug. 11. 13:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a fal színe kb. a mesevirág nevű festékhez hasonlít.
2011. aug. 11. 13:19
 7/8 A kérdező kommentje:

Szóval kb ilyen színű a fal: [link]


Világos színű laminált padló van lerakva és ide menne a fenyőbútor. Ablakokra sötét lila függöny, ágyra is vmi sötét lila ágytakaró menne, világos szőnyeggel és díszpárnákkal. Szerintetek?

2011. aug. 11. 13:28
 8/8 anonim válasza:
Szerintem tök jól nézne így ki:-D Hajrá!
2011. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!