Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Térelválasztást hogy tudnám...

Térelválasztást hogy tudnám olcsón mégis szépen megoldani?

Figyelt kérdés

Nemigen van hely szekrények számára, így kitaláltam, hogy a szoba egyik falára csinálunk egy polcrendszert, amit valamilyen módon el szeretnék "rejteni". Gondoltam függönyre, rolóra, de bármilyen ötlet jöhet! :)

(Ha vannak linkek, ahol találok a megvalósításhoz szükséges eszközöket, azért külön köszönet!)


A szoba szélessége 3,5 méter, a belmagasság pedig szabvány panel (azt hiszem 3 méter).


2011. aug. 9. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Panel tuti nincs 3 méter belmagas, de nem is ez a lényeg.


Polcrendszer? Mármint aminek nincs háta, se ajtaja? Hát az már önmagában lehet térelválasztó, ha díszes tárgyakat teszel bele. Ha mondjuk 100% könyvek, akkor már valóban nem szép.

Én mindig ilyen csüngő térelválasztókról álmodok. Tehát hogy a plafonról lógnak ilyen madzagok, és azon akármilyen díszítések. Például színes kupakok felfűzve, vagy épp egyszínű söröskupakok, vagy bármi ilyen apró dolog, ami amúgy szemét, de jól nézhet ki. Tehát kreatív dolog lenne belőle...

Esetleg valami vastag bolyhos zsinór, bármi, csak ne egybefüggő legyen.


Amúgy gugliban keress rá a térelválasztós képekre ötletekért!

2011. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez most jutott eszembe:

Virágok!!!!


Valami futónövény összevissza a polcokra?

Vagy a földre cserepes, ami magasra nő, és több darab persze...

2011. aug. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Hát a szobámban is van egy kis tér elválasztó ami CD-kből van. A karcos cd-ket amiket már nem használok össze ragasztottam és felfűztem őket damilra.:D Eszméletlen jól néz ki ha rájuk esik a fény:D
2011. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

naja, a panel max 2.6m, valamint ha a falra csinálod a polcrendszert, akkor az közel sem térelválasztás.


a polcra mit tennél? és miért akarod eltakarni?

2011. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit írsz, az nem térelválasztó, hanem inkább beépített szekrény.

Tegyél rá faltól-falig, padlótól-plafonig tolóajtót. Az le is tapétázhatod és akkor majdnem úgy néz ki, mintha fal lenne.

2011. aug. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az 5. válaszolónak sikerült eltalálnia mit is szeretnék pontosan. :) (Ezek szerint nem fogalmaztam egyértelműen.)

Tehát egy beépített szekrény félét szeretnék csinálni (amiben ruhákat tárolnánk) és azt szeretném valamivel eltakarni. A tolóajtó nem rossz ötlet, de valami olcsóbb és kevesebb munkával járó valami kellene, mivel a lakás nem saját.

2011. aug. 10. 11:25
 7/8 anonim válasza:
100%
Lehe sok helyen kapni mindenféle méretben bambusz rolót, ilyen vékony kis pálcikákból áll, ablakra szokták árnyékolónak használni. Nekünk a gardróbban a polcokat az takarja.
2011. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ikeában lehet venni lapfüggönyöket, ebből vennék hatot, és hozzá háromrészes síneket. Ha nálam csinálnám, akkor anno tupplur függönyből lenne fehér-piros-fehér-fehér-piros-fehér sorban. Ennek a költsége (6 függöny, 3 sín, 2 csomag csúszka) 6*1990+3*2990+2*595=22100 Ft. De az is lehet, hogy a pirosak helyett anno inez nevű mintásat raknék, az egy ezressel megdobja a költségeket.
2011. aug. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!