Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Olcsó megoldàst keresek,...

Olcsó megoldàst keresek, anyósom ablakára (függöny). Ötletek?

Figyelt kérdés
Igénytelen anyósom ablakain nincs függöny és karnis. Mivel egy házban lakunk, de teljesen külön, nagyon ciki, hogy semmi nem tskarja az ablakait és az én pofámról sül le a bőr . . . Melyik a legolcsóbb lehetőség, hogy ne legyen csupasz az ablaka és nézzen ki valahogy?
2011. okt. 12. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Olcsón lehet kapni olyan "függönypálcát", amit az ablak keretre lehet felrakni, 4 kis kampós-szegre akasztva, miután a függönyt ráhúztad. (Edényboltok, 100.- Ft-os boltok, hasonló helyeken keresd)

Persze ideálisabb lenne a 2 sines (falra, menyezetre szerelhető) függöny-karnis, amire a csipke-függöny és a sötétítő is elfér, de azoknál az árak több ezer Ft-nál kezdődnek.

2011. okt. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

NEm egészen értem, MI KÖZÖD az anyósod lakásához?!?!?!?


Az ö lakrésze, az ö dolga.


Ha az anyós szólna bele, hogy NÁLAD mi legyen vagy ne legyen az ablakon, akkor mit szólnál hozzá!?


Egyébként ez csak MO-on ennyire divat, a legtöbb nyugati országban nem szokás befüggönyözni a lakást, mert anélkül világosabb a szoba.


Szóval ne akard a te akaratodat rákényszeriteni az anyósodra, mert semmi közöd hozzá.

2011. okt. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm, én is ilyesmire gondolta, ha nincs ólcsóbb.


Második: elmondom mi közöm van, nyugodtan és higgadtan!

Egy házban lakunk, de egy fallal teljesen el van választva a két lakrész. Anyósom "beteg", plafonig van rakva a szemét a lakásában (tejfölös dobozok, konzerves dobozok), biztosan láttál már ilyent a tévében, gyűjtögetési mániának hívják.

Olyan kosz és rendetlenség van a lakásában, hogy ezt normális ember nem hiszi el, tiszta fertő az egész lakás.

Namármost hamarosan szigeteltetjük be kívülről az egész házat és ugye az állványról a munkások belátnak anyósom lakásába is ..... Érthető?!

És, hogy mi közöm van? Én söpröm a járdát, én gyomtalanítom a kiskertjét (mert ha nem teszem, derékig érő gyom nő, volt már rá példa, egyszóval én csinálok mindent, egyet nem, nem takarítok a lakásában. Aki bemegy hozzá, mindenki seggel jön ki, ilyent nem látott .... Remélem érthető?!

2011. okt. 12. 08:33
 4/9 cirmos62 ***** válasza:
77%
Hát éppen lehet még ennél is olcsóbb, ha két, ablakkeretre csavarozott facsavar közé kifeszítesz egy erős zsinórt, vagy huzalt. Bár szerintem a függönypálca sem lehet nagyon drága. Ez egyébként tényleg kellemetlen. Nem lehet kezeltetni valahogy ezt a "betegséget"?
2011. okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A függöny pálcás megoldást fogom feltenni.


Sajnos nem, "beteg" a testvére, a fia (sógorom), és az egész rokonság, kivéve a férjemet (de ő sem könnyű eset).

6 éve próbálkozom mindenféle "trükkel", de ha valaki nem érti a rend szó fogalmát, akkor meddő vállalkozás részemről az egész. A jó hír az egészben az, hogy anyósom nagyon szeret, talán egy picit fel bírja fogni, hogy amióta én ide költöztem, azóta köszönnek neki az utcán.

De rengeteg energiám elmegy az udvar (első, hátsó) rendben tartásával, mert 1 hétig nem tart, halmoznak fel mindent az epilepsziás fiával (sógorom). Hallgatnak rám, időnként lecseszem, de üres fülekre talál, 1 hétig rend van, aztán kezdek mindent előlről a párommal.

2011. okt. 12. 09:59
 6/9 cirmos62 ***** válasza:
Együtt érzek Veled, mert ez bizony eléggé fárasztó és bosszantó dolog. Még ennél enyhébb esetekben is.
2011. okt. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerübb, ha veszel ablakra való átlátszó fóliát és ráragasztod az üvegre - igy olyan, mintha mintás üveg lenne ott, belátni nem lehet, nem kerül sokba, viszont nem is lesz sötét a lakásban. Az ablakot ugyanúgy lehet pucolni, nem jön le, és sokkal jobb, mint bármilyen függöny - amit ugye el is lehet oldalra húzni, és akkor hiába akasztottál oda bármit.
2011. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, csak sajnos nem merem megvenni, mert mi van ha nem tetszik őnagyságának. :D Egyébként döntöttem már, az ikeába elég olcsó karnisokat láttam, veszek hagyományos karnisrudat, hátha felteszi rá a függönyét (állítólag van neki), mert most mondja a párom, hogy biztosan nem fogja elfogadni tőlünk a vadiúj függönyt. Volt már rá példa, vadiúj ágyneműt szerettem volna adni neki, de nem fogadta el ....., fura egy teremtmény. Azért köszi a tanácsokat.
2011. okt. 12. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:
A fóliának az az elönye, hogy ha fenn van, akkor nem tud mit csinálni, ott van és kész. (Nem kell kérdezni, hogy tetszik-e neki - esetleg megjegyzed, hogy igy nem atnak be hozzá idegenek.)
2011. okt. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!