Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tegyem otthonosabbá a...

Hogyan tegyem otthonosabbá a szobámat?

Figyelt kérdés
Ősztől új albérletbe költöztem, és hát ez egy ilyen kényszermegoldás volt, mert amit terveztem, az nem jött össze. A lakás meglehetősen lepukkant, a bútorok is túlnyomórészt régiek. Az alvóalkalmatosságot erős túlzás ágynak nevezni, és egy normális íróasztal sincs, csak egy három lapból álló "asztal". Ráadásul van egy cserépkályha is a szobámban, dísznek... Szeretném otthonossá, barátságossá tenni a szobámat, kihozni a lehetőségekből a lehető legtöbbet. Mit tudtok ajánlani? Milyen apró vagy kevésbé apró dolgokkal varázsolhatom bensőségessé és jó hangulatúvá a szobát? Egy alapos festés is ráférne a falra, de ilyen jellegű tervről szó nem lehet, főleg, hogy ki tudja, meddig maradok ebben az albérletben. De mindenképpen szeretném, ha lakható lenne, és jó érzés lenne hazaérni a szobámba egy fárasztó nap után. Tippeket, ötleteket várok! Előre is nagyon köszönöm!

2011. okt. 14. 18:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én szereznék 1-2 szobanövényt színes kaspóval. Ezen kívül tehetsz ki családi fényképeket esetleg saját készítésű keretben. Az olcsó is, meg le is foglalod magad, amíg elkészíted! :)
2011. okt. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

ha annyira csúnya, akkor vigyél magadnak otthonról pár dolgot. pl szőnyeg, szép színes ágyneműk, párnák. az íróasztalra tehetnél szép virágot kaspóban, amit az előttem szóló is írt. vagy szép ceruzatartókat. üvegfestékből szépet lehet csinálni, akár ajtóra, akár ablakra. a lámpádat is elviheted akár otthonról(csak az álló, vagy az íróasztali lámpára gondolok.) naptárat tehetsz a falra, vagy posztereket. különben lány vagy vagy fiú? vagy vághatsz ki színes papírból virágokat, és feltehetnéd a falra, szintén ablakra vagy ajtóra. ha már itt tartunk akkor sárgából meg csillagokat vághatnál ki, és azt a plafonra ragasztgatni.

[link]

ahogy itt az egyik képen van, rakosgathatnál fel sima CD-ket vagy bakelit lemezeket a falra, az is jól mutat. vagy egy vállfát szögelj a falra, és az legyen a szemüveg tartód(ahogy a képen) vagy ha egyszerűbb falat akarsz, de ráérős vagy, akkor azt is csinálhatod, hogy pöttyöket (nagyobbakat) vághatsz ki lapból, és azokat felragasztod a falra, úgy mintha az tapéta lenne. szóval szépen alosztva a pöttyöket, jól nézne ki :)


[link]

2011. okt. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=65&keres..


babzsákfotel, sorégős led fényeket(mint a karácsonyfára) aggatni a szobába. ha színes akkor még jobb.


itt is van sok olyan kérdés, ami olyasmi mint a tiéd:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=65&keres..

2011. okt. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A színes ágyneműt és párnákat maximálisan támogatom! :)
2011. okt. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát, a tinikorból már kinőttem.. Egyetemista srác vagyok. Igazából én nem szeretem a giccses dolgokat, a falra pl. naptáron kívül mást (pl. CD, vállfa) nem tervezek tenni. Én inkább így arra gondoltam, hogy pl. a szekrénysor polcaira (már amelyiken van hely, mert a tulaj sok cuccot tárol az én szobámban is... :/ ). Vagy itt van nekem a cserépkályha is: az oldalán van egy kis kb. térdig érő, téglalap alakú kiállása, arra mit lenne érdemes tenni. Vázát, valami növényt, vagy valami dekort?

Köszönöm szépen egyébként a válaszokat! Szobanövény az már van, nem is kicsi. Sajnos ez már ott volt, mikor én odaköltöztem. Esetleg ilyen kisebb növény jöhet még szóba, amit tudok rakni pl. "asztalra" (az íróasztal az nagyon erős túlzás, mert ahogy írtam is, ez nem nevezhető íróasztalnak.. azon vannak a internetmodulok meg mittudomén mik, és már nem nagyon van rajta hely).


Aztán van egy ilyen viszonylag nagyobb nappali asztalom is, arra valami terítő nem ártana. Mi mehet még rá? Váza, gyertya, növény?


Ha erre a pár kérdésemre szánnátok még pár percet és válaszolnátok, nagyon hálás lennék. Még1szer köszönöm a segítséget! Előre is!

2011. okt. 14. 19:25
 6/16 anonim ***** válasza:

Hmm, hát ha fiú vagy, akkor macerásabb, ti általában nem is szerettek annyira dekorálni, mint mi lányok. :) De szerintem a színes ágyneműhuzat fiús szobában is állati jól mutat. A miénk pl. sötétkék, színes csíkokkal, és a párom választotta. :) Tehetsz gyertyát is nyugodtan. Ha szobanövény akkor viszont ne színes kaspóba tedd, hanem mondjuk fonottba, az fiúsabb. A terítőre nem nagyon tudok mit mondani, mert én utálom őket, de ha mégis veszel, akkor az is legyen színes. A színek tényleg nagyon fel tudják dobni a szobát akkor is, ha csak kevés dolog van benne. Vehetsz pl. rongyszőnyeget az ágyad elé. Vagy nem kell, hogy rongy legyen, de az szerintem olcsóbb. Meg nem tudom, vannak-e arrafelé turik? Ott vehetnél valami szép, modern függönyt. Én anno 2000-ért túrtam egy marha jó sötétkék sötétítőfüggönyt, nem nagy pénz szerintem. :) És mivel a függöny nagy, egyből vonzza a tekintetet, ahogy valaki belép a szobába, ezért fontos dekorációs elem szerintem.

Amúgy esetleg tölthetnél fel pár fényképet a szobáról, és akkor lennének konkrét ötleteink. Én szívesen segítek, ha szeretnéd. :)

2011. okt. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy. Hát ide biztosan nem töltök fel képet, mert a tulaj vagy valaki meglátja, hogy leoltottam itt az egyébként tényleg lepukkant lakását. De e-mailben szívesen küldök vagy 2 képet a szobámról, végül is nincs mit vesztenem.
2011. okt. 15. 09:45
 8/16 A kérdező kommentje:
Én sajnos nem tudok neked küldeni, amíg nem tudom az e-mail címed, úgyhogy akkor úgy lenne jó, ha te írnál nekem valamit (elég, ha elküldöd a mail címed), aztán én utána el tudom küldeni a két képet. Ok?
2011. okt. 15. 09:51
 9/16 anonim ***** válasza:
Most elvileg tudsz írni mailt :)
2011. okt. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos nem. Hiába küldhetek most már privát üzenetet neked, ezt csak itt a gyakorikérdések.hu-n engedi, és az üzenetbe csak szövegkaraktereket lehet írni. Képfeltöltésre nincs lehetőség. Azt csak e-mailben lehet.
2011. okt. 15. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!