Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szaunába miért kell csomómente...

Szaunába miért kell csomómentes faanyag lambéria illetve pad készítéséhez? Mivel van lekezelve a faanyag, hogy a szauna hőjét, páráját bírja?

Figyelt kérdés
szauna, faanyag
2011. dec. 14. 15:24
 1/4 anonim válasza:
100%

Lekezelni azt hiszem pont nem is szabad, mert a nagy melegben pl. a lakkból nem éppen egészséges anyagok szabadulnának fel... Úgy tudom, simán natúr fa.


A másik kérdésben nincs ötletem. Csak azt tudom ezen kívül, hogy csavarnak sehol sem szabad kilátszania, mert ha felforrósodik, az is nagyon kellemetlen tud lenni.

2011. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
A fában a csomó -anyagsűrűsége miatt- úgy fel tud forrósodni, hogy égési sérülést okozhat.
2011. dec. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!! most már értem a csomó lényegét.. a lambériát illetően valamitől csak speciális az a lambéria :) mert a nagy hőingadozást, és páratartalmat el kel viselnie... ezt a sima lambéria vetemedéssel viseli..

Én valami olyasmire gondoltam lekezelésnek amivel a tömör fákat is kezelik..amikor munkapult lesz belőlük.. valami természetes olaj és lakk közti átmeneti anyag, amitől a fa lélegzik, de víztaszító lesz valamennyire, és az egészségre sem ártalmas, hiszen nap mint nap élelmiszerekkel érintkezik a konyhasziget is.. mégis engedélyezve van rá a kezelőanyag.. pl. HABIOL..persze azt nem tudom ez hogyan viselkedne ez a szer amikor a gőz éri és párologna-e ki a fából..


de ha ez nem oldható meg házilag, hát marad a spec szauna lambéria..csak gondoltam lehetne kicsit spórolni a sk munkával.. elvégre a szauna nálunk luxus- és mint ilyen az árakat is ilyen szinten határozzák meg... De egy ismerősöm épített már magának finn szaunát 130.000-ből.. az igazság az hogy kb ennyibe is kerül egy kicsike szauna kályhástul és a méregdrága ajtajával együtt.. csak a cégek írják a számla végösszegéhez hozzá még a dátumot is ...

2011. dec. 15. 07:50
 4/4 bembinó válasza:
Nem szabad kezelni semmivel (finn szaunákkal dolgozom) . Egyszerüen csak le kell csiszolni , illetve ezeket szakemberek készítik kezelés nélkül.Ennek az az átka pl ha valami rácseppen vagy ráfolyik azonnal beszívja és lehet csiszolni tapasztalat.
2011. dec. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!